Генеральний прокурор України Юрій Луценко анонсував перевірку всіх мінометів “Молот”. Це стало необхідно через ще один вибух цієї зброї. Діагностику мають пройти 240 одиниць закупленої зброї.
“Пропоную звернутись комітету до Міністерства оборони і ДК “Укроборонпром” і терміново призначити повну ревізію наявних мінометів “Молот” і їхнього гарантійного обслуговування заводом-виробником”— заявив на засіданні комітету ради Національної безпеки Юрій Луценко.
Зазначимо, перевірка необхідна через кілька випадків вибуху міномета цього типу. Зараз встановлюється причина останнього з них: 23 вересня, біля селища Луганське, що у Донецькій області, розірвався ще один міномет “Молот”, внаслідок чого отримали поранення двоє бійців.
При цьому, лише сьогодні, 27 вересня, на засіданні комітету ради Національної безпеки, київський науково-дослідницький інститут судових розслідувань надав результати експертизи, щодо вибуху міномету “Молот” на Рівненському полігоні 6 липня поточного року. Тоді загинуло 3 військових.
Комітет ради Нацбезпеки назвав основною причиною вибуху міномету “Молот” — подвійне заряджання, або ж недотримання техніки безпеки.
“Це вже грубе порушення всіх правил безпеки. Міномети знаходилися один від одного на відстані 5 метрів, хоча за правилами безпеки відстань повинна бути 28 метрів. Через недотримання техніки безпеки, і стався вибух Всі винні у цьому інциденті, будуть притягнуті до відповідальності” — повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.
Але волонтер та журналіст Ольга Решетилова на своєї сторінці у Facebook заявляє: в експертизі є неточності. Перед пострілом з “Молоту”, міномет, по необережності, впав на плиту та від цього деформувався.
Виробник “Молоту”, ПАТ “Маяк”, виправив деформацію, вирівняв дуло міномету та повернув назад у експлуатацію.
Імовірно, що це теж могло стати однією з причин вибуху.
Зазначимо, за даними генпрокурора, на озброєнні української армії зараз 240 таких мінометів. Кожен “Молот” обійшовся державному бюджету у 500 тисяч гривень.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.