Всі військові, поліцейські та рятувальники, залучені до захисту держави, знову отримуватимуть доплати
В Україні повернули надбавки для тих, хто бере участь у захисті держави. Доплати до зарплати повернули військовим, поліцейським та бійцям ДСНС. Розмір доплати тепер такий самий, який був на початку 2023 року. Розповідаємо хто та скільки отримуватиме щомісяця.
Про зміни у виплатах повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Сьогодні (9 серпня, — ред.) на позачерговому засіданні Уряду ухвалили постанову, яка внормовує питання справедливих щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців та рятувальників. Робимо все, аби кожен, хто захищає Україну від російських окупантів, відчував підтримку й допомогу держави.”, — написав Денис Шмигаль.
Відтепер, поки в Україні діятиме воєнний стан, військові щомісяця:
- всі отримуватимуть доплату по 30 тисяч гривень;
- ті, хто керують військовими частинами та підрозділами на відстані, матимуть доплату у 50 тисяч гривень;
- ті, хто бере участь у бойових діях, отримуватимуть по 100 тисяч гривень.
Крім цього строковикам та курсантам встановили щомісячні доплати:
- 6 тисяч гривень для строковиків;
- 2 350 гривень для курсантів.
Тобто доплати військових повернули на той самий рівень, який був на початку 2023 року.
Через пів року всі доплати військовим повернули
Нагадаємо, додаткові виплати скасували на початку лютого. Тоді Нацполіція пояснювала, що кошти отримували й ті, хто працював поза зоною бойових дій, а міністр оборони України Олексій Резніков називав причинами змін справедливість та економію.
10 квітня народні депутати проголосували за повернення додаткових виплат для військових, правоохоронців і працівників ДСНС. Тоді йшлось про надбавку у 30 тисяч гривень, яку у лютому скасували.
В кінці травня 2023 року підвищували зарплати військовослужбовцям. Це робили коштом стимулюючих виплат для проведення наступу. Вже тоді планували підвищити виплати строковикам, курсантам та інструкторам. Також зарплати військовим різних структур планували привести до єдиного стандарту.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.