Якщо військового не стало на війні, його близькі мають право на низку державних виплат і пільг. Як оформити пенсію з втрати годувальника, статус члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці, хто має право на 15 млн грн та скільки часу доведеться чекати на виплати — розповідаємо у матеріалі.
Механізм отримання соціальних гарантій родинами загиблих військових опублікували у відповідному буклеті, який створила ГО “Громадський рух “Жіноча Сила України” у співпраці з Управлінням соцроботи з персоналом Генштабу ЗСУ.
Для консультацій щодо соціальних виплат родичам загиблого військового треба звернутися в районний ТЦК та СП.
Аби отримати компенсації за загибель бійця, потрібно виконати декілька кроків.
Свідоцтво про смерть видає орган РАЦС за місцем реєстрації в обмін на оригінал лікарського свідоцтва про смерть і копію довідки про причину смерті.
У пакеті документів мають бути свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження (за потреби), документи про дітей (за наявності), паспорт, ІПН.
Перелік необхідних документів уточнять у ТЦК та СП.
Одноразова грошова допомога у розмірі 15 млн грн виплачується рівними частинами на всіх, хто має на неї право, після подачі усіх документів.
Маршрут документів такий: районний ТЦК — обласний ТЦК — комісія Міноборони — Командування Сухопутних військ. Після погодження заяви родичі мають отримати 1/5 частку від загальної суми компенсацій. На це може піти понад пів року. Решту грошей виплачуватимуть протягом 40 місяців.
Перелік необхідних документів уточнять у ТЦК та СП. Очікувати висновок потрібно 1-2 місяці.
Для цього треба звернутися до органу соцзахисту або структурного підрозділу з питань ветеранської політики.
Необхідні документи:
Оформлюють статус та посвідчення протягом тижня.
Пенсію призначають:
Діти загиблого, старші за 23 роки, які мають статус члена сім’ї загиблого і не мають та не мали своїх сімей, мають право на виплату одноразової грошової допомоги від Міністерства ветеранів. Для її оформлення треба звернутися до ЦНАПу або структурного підрозділу з питань ветеранської політики.
“Родина подає документи до ТЦК та СП, щоб в ТЦК та СП підтвердили, що військовослужбовець загинув за тих чи інших обставин. ТЦК та СП передає потім документи в пенсійний фонд для нарахування такої пенсії. Потрібен певний час для оформлення та підтвердження всіх довідок, тому можна звернутися безпосередньо до пенсійного фонду для оформлення пенсії з втрати годувальника як цивільної особи. Після надходження підтверджувальних документів від ТЦК та СП про обставини загибелі військовослужбовця можна оформити пенсію з втрати годувальника як загиблого військовослужбовця”, — уточнив державний експерт експертної групи з питань підтримки вразливих верств населення Директорату розвитку соцпослуг Мінсоцполітики Володимир Хаджинов.
Це посвідчення також дає право на пільговий проїзд для членів родини загиблого.
Необхідні документи:
Після отримання документів посвідчення мають видати протягом місяця.
Для цього потрібно звернутися до органу соцзахисту або структурного підрозділу з питань ветеранської політики. Можливі компенсації на поховання, встановлення пам’ятника, разові або щорічні виплати.
Також за консультацією родини загиблих можуть звернутися до “Коаліції ветеранських просторів”. В організації працюють мобільні групи з юристом та психологом, які за необхідності виїжджають у віддалені населені пункти у восьми регіонах України.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто та як може оформити статус учасника бойових дій та як це зробити.