У Бахмутській міськраді з 38 депутатів залишилося 33, ще від одного є заява на складання повноважень. Мінімальна кількість для ухвалення рішень — 20. На час воєнного стану депутатський корпус не працює — усі функції виконує начальник ВА Олексій Рева. Але ризики все ж є — один з чинних депутатів може бути на тимчасово окупованій росіянами території.
Про ситуацію у Бахмутській міськраді Вільному радіо розповідає начальниця оргвідділу Тетяна Чернікова.
“Троє склали, четвертий вже на підході. Їх було 38, влітку, коли ще працювала міськрада, склали свої повноваження двоє депутатів, Анастасія Касперська та Людмила Черкесова. І зараз вийшли ще троє, це Лейла Сабіна, Анатолій Бахурець та Олег Качур — вже підписані розпорядження. І четвертий депутат, Андрій Петрушин, — таке розпорядження підготовлене, воно проходить процедуру погодження і буде теж підписане”, — розповідає посадовиця.
Наразі начальники міської військової адміністрації, призначені президентом, отримали повноваження припиняти повноваження депутатів, яких обрали мешканці на місцевих виборах.
“Зараз міськрада припиняє повноваження депутатів за новою процедурою — комітет Верховної Ради роз’яснив, що начальник військової адміністрації може підписувати розпорядження та припинити повноваження депутата”, — пояснює Тетяна Чернікова.
Тому вже скоро у міськраді Бахмута залишиться 32 депутати з 38-ми. Аби ухвалювати якісь рішення — необхідно 20 депутатів. Але місцеві обранці на голосування не збираються — ані наживо, ані онлайн.
“Кворум для прийняття рішення — це 20 депутатів. Рішення, які стосуються землі, — там повинно бути 27 голосів. Але це не так важливо, бо Бахмутська міська рада не працює зараз, ці функції виконує начальник військової адміністрації. І коли війна закінчиться, ще близько місяця буде працювати військова адміністрація”, — пояснює посадовиця.
Депутатам міських та селищних рад держава зарплату не платить.
“Вони нічого не отримують, альтруїсти на громадських засадах, які працюють у вільний від роботи час”, — нагадує Тетяна Чернікова.
І хоча без реальних повноважень, ці 33 депутати залишаються з офіційним статусом чинного депутата Бахмутської міської ради.
Російсько-окупаційна армія тимчасово контролює деякі квартали Бахмута та депортує звідти місцевих мешканців. Окупаційні адміністрації захоплених територій Донеччини періодично публікують списки таких вивезених мешканців.
У цих списках цими днями опублікували прізвище чинного бахмутського депутата Сергія Благовісного, який балотувався від забороненої нині партії Опозиційний блок. Співпадає прізвище, ім’я, по батькові та рік народження. Але це джерела окупантів, які перевірити немає можливості. Водночас зв’язку з депутатом немає. Додзвонитись не вдалося ні нашим журналістам, ні працівникам міськради.
Тетяна Чернікова каже, що зв’язку з цим депутатом немає приблизно з осені.
“Він чинний депутат від Опозиційного блоку, заяву [про складання повноважень] він не писав. Знаю, що він знаходився у місті, востаннє зв’язувалися наприкінці осені. Я і не вірю цим спискам, тому що можна написати все що завгодно”, — каже посадовиця.
Процедури позбавлення депутата повноважень без його заяви або без вагомих на те офіційних причин немає.
Тож депутата міськради окупанти можуть використати у своїх пропагандистських відео, які вони періодично публікують з депортованими бахмутянами. Якщо таке з’явиться — ми оновимо матеріал.
Нагадаємо, у січні російські окупаційні джерела поширили відео, в якому посадовець та депутат Соледарської міськради Олег Кудрявцев паплюжив українських військових та владу Соледара й України, а також звинувачував їх у відсутності евакуації та допомоги місцевим. У матеріалі “Посадовець і депутат з Соледара знявся для російського ролика. Що він розповідає та чому це брехня (ВІДЕО)” ми розібрали як це було.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.