СММ ОБСЄ припинила працювати в Україні 1 квітня, бо Росія єдина з 57-ми країн-учасниць проголосувала проти продовження роботи спостерігачів. Тепер оголосили про остаточне закриття Спеціальної моніторингової місії.
У прес-релізі 28 квітня чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід повідомили: таке рішення ухвалили через відсутність консенсусу на постійній раді ОБСЄ 31 березня про продовження мандату місії.
“Ми розглянули всі можливі варіанти шляхом політичного діалогу з державами-учасницями <…>, але позиція Російської Федерації не залишила нам іншого вибору, крім як вжити заходів для закриття Місії”, – заявив Збігнєв Рау.
СММ ОБСЄ почала працювати в Україні у березні 2014 року відповідно до запиту від українського уряду. Тоді всі 57 країн-учасниць підтримали створення та роботу місії.
Генеральний секретар Шмід охарактеризувала роботу СММ ОБСЄ за роки роботи в Україні так:
“Неможливо переоцінити життєво важливу роль, яку Місія відігравала протягом останніх 8 років, надаючи безцінні та об’єктивні факти на місцях, сприяючи діалогу там, де його не було, і надаючи можливість ремонту цивільної інфраструктури, від якої залежать мільйони людей”, — заявила Шмід.
За словами очільника ОБСЄ, організація прагне продовжити свою діяльність в Україні.
Цього ж дня Київ з офіційним візитом відвідав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, щоб узгодити питання евакуації цивільних мешканців Маріуполя з бомбосховищ заводу “Азовсталь”.
Читайте також: