Вже з наступного тижня в Україні штрафуватимуть за приниження дітей (булінг)


image
Фото: з відкритих джерел

16 січня президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”. В законі йдеться про введення самого терміну “булінг”.

 

“Завдання проекту закону(вже закон, — ред) є визначення на законодавчому рівні явища булінгу, шляхів протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти”, — йдеться в пояснювальній записці.

Таким чином, в закон внесли термін булінг – моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Згідно з законом тепер ввели зміни і в Адміністративний кодекс України, додавши нову статтю 173-4, завдяки якій за булінг, відтепер, почнуть карати штрафом у розмірі від 850 до 1700 гривень.

Однак наразі поліцейським не зовсім зрозуміло як буде проходити процедура оформлення заяви та як можна довести взагалі цькування дітей в навчальних закладах.

“Документально ще нема практики. Його(закон, — ред) тільки прийняли, все це тільки в роботі, і як це буде в дії не зрозуміло. Доки ще немає такої практики. Будемо напрацьовувати”, — розповіла Вільному радіо начальник відділу ювенальної превенції Катерина Шнейдер.

Вона додала, що до прийняття закону батьки і раніше скаржились на знущання над дітьми в школі. І тоді поліцейські розглядали ситуацію: якщо це тілесні ушкодження, то вже відкривались адміністративні, а в деяких випадках і кримінальні справи. У більшості випадках поліцейські проводили роз’яснювальні бесіди із маленькими порушниками.

“Якщо будуть виявлені факти булінгу, все відправлятиметься в суд, і вже тільки суд буде розглядати всі докази”, — додала Катерина Шнейдер.

Закон набуває чинності з наступного дня його опублікування. Тобто зміни вже точно запровадять до початку наступного тижня.

Нагадаємо, раніше ми писали, що 226 депутатів проголосували за закон про булінг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: