Підтримати
гроші
Гроші. Ілюстративне фото: Вільне радіо

Звільнені з полону військові та цивільні, а також родини тих, хто досі перебуває у полоні, можуть отримати грошову підтримку від держави. Мінреінтеграції виплачує одноразову та щорічну допомогу, проте для її отримання потрібно пройти кілька етапів. Що саме треба зробити — дізнавайтесь в інструкції.

Про допомогу звільненим з полону та близьким полонених повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Щоб отримати грошову допомогу, потрібно підтвердити факт позбавлення свободи. Для цього при Мінреінтеграції працює комісія, яка розглядає випадки, пов’язані зі збройною агресією. Для підтвердження факту поневолення потрібно:

  1. Заповнити заяву про встановлення факту позбавлення свободи внаслідок російської збройної агресії. Це може зробити людина, позбавлена свободи, або її законний представник. Форму заяви можете знайти за цим посиланням.
  2. Додати до заяви наступні документи:
  • документи, що підтверджують громадянство полоненого та заявника, а також спорідненість чи законне представництво (якщо заява подається в інтересах іншої людини);
  • довідку про перебування військовослужбовця в місцях несвободи (для військових);
  • документи, що підтверджують факт позбавлення свободи (для цивільних);
  • витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань (за наявності);
  • повідомлення органів безпеки щодо цієї людини (за наявності).
  1. Очікувати повідомлення про розгляд заяви Комісією.

Увесь перелік документів потрібно надіслати на адресу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України — Чоколівський бульвар, 13, місто Київ, 03186. Або ж на електронну пошту: [email protected].

Як отримати одноразову та щорічну державну грошову допомогу після звільнення з полону?

Одноразову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень можуть отримати звільнені з полону люди, але спочатку факт позбавлення свободи має підтвердити комісія при Мінреінтеграції. 

Для цього потрібно:

  1. Заповнити заяву за встановленою формою, зазначивши вид допомоги “одноразова державна грошова допомога”.
  2. Додати до заяви довідку з реквізитами банківського рахунка.
  3. Очікувати виплату державної допомоги.

Також Міністерство виплачує щорічну державну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або близьким тих, хто досі перебуває в неволі. 

Для цього потрібно:

  1. Заповнити заяву за встановленою формою, зазначивши вид допомоги “щорічна державна грошова допомога” та роки перебування в місцях несвободи.
  2. Додати до заяви:
  • копію документа, що посвідчує особу заявника;
  • відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії в поточному році;
  • довідку з реквізитами банківського рахунка.
  1. Очікувати на виплату державної допомоги.

Заяви на отримання державної грошової допомоги — за цим посиланням.

Усі документи потрібно надіслати на адресу: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Чоколівський бульвар, 13, Київ, 03186, або на електронну пошту: [email protected].

Як отримати одноразову державну грошову допомогу у разі загибелі або смерті людини?

  1. Заповнити заяву за встановленою формою члену сім’ї загиблої людини або її законному представнику, зазначивши вид допомоги “одноразова державна грошова допомога у разі загибелі”.
  2. Додати до заяви:
  • копію документа, що посвідчує особу заявника;
  • копію свідоцтва про смерть або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про смерть;
  • копію довідки, що підтверджує смерть людини, яку звільнили з місць несвободи, за формою, встановленою МОЗ, у разі поранення, контузії, каліцтва, захворювання або нещасного випадку, пов’язаних з перебуванням у полоні;
  • довідку з реквізитами банківського рахунка.
  1. Очікувати на виплату державної допомоги.

Документи потрібно надіслати на адресу: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Чоколівський бульвар, 13, Київ, 03186, або на електронну пошту: [email protected].

У Мінреінтеграції наголошують, що люди, які перебувають у російському полоні, мають право на одноразову грошову допомогу після звільнення. Члени сімей цих людей можуть отримувати щорічну грошову допомогу, поки їхні родичі залишаються в полоні. Звільнені з полону також можуть отримувати щорічну допомогу, якщо її ще не отримав хтось із близьких.

Із запитаннями щодо отримання держдопомоги звільненим з полону і членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: 044 355 14 56 та 097 901 55 71.

Раніше ми розповідали про 20-річного маріупольця Олексія Новікова, який провів в увʼязнені росіян майже 2,5 роки. Його мати розповіла нашим журналістам, як він почувається зараз та що довелося пережити родині, поки Олексій був у неволі.


Завантажити ще...