Весна та початок літа – період нересту риби. Якщо любителі порибалити втручатимуться у цей процес, наслідки для водної екосистеми можуть бути руйнівними. Де саме не можна виловлювати рибу на Донеччині та коли заборона спаде – дізнавайтеся далі.
У весняно-літній період дуже важливо створити сприятливі умови для природного відтворення риби. Саме тому щороку в цей час Держрибагентство запроваджує сезонну заборону на вилов риби в місцях масового нересту. Це не всі водойми, а лише конкретні локації, де вилов риби може бути небезпечним для збереження її популяції.
Ознайомитися з їхнім переліком, де вказані конкретні координати, ви можете за посиланням. А тут знайдете інтерактивну мапу місць масового нересту на Донеччині.
За повідомленням пресслужби Донецького рибоохоронного патруля, заборона діятиме у всіх внутрішніх водних об’єктах області до двокілометрової прибережної смуги Азовського моря, за виключенням пониззя річки Кальміус до греблі Павлопільського водосховища.
Терміни заборони встановили наступні:
Окрім самої ловлі, є ще кілька речей, які не можна робити на водоймах та в акваторіях у період нересту:
Та любительське рибальство все ж дозволене, але з берега та на спеціально визначених ділянках водойм. Виловлювати рибу можна однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом.
Ці ж обмеження діятимуть і в інших областях України. Але практика показує, що не всі рибалки сумлінно їх дотримуються.
“Багато протоколів пишемо. Наприклад, у травні складаємо близько 120-130 протоколів за порушення правил рибальства. Ми розписуємо, де дозволено ловити, але люди кажуть, що в цих місцях не клює. Натомість ловлять саме в місцях нерестовищ”, – розповідає Вільному радіо заступник начальника Луганського рибоохоронного патруля Анатолій Краснянський.
За порушення рибної ловлі карають гривнею або навіть обмеженням волі.
“За вудку в заборонених місцях передбачається штраф від 34 до 170 грн. А від 340 до 680 грн – це штраф за використання заборонених знарядь лову: сіток, острогів, косинок”, – пояснює Анатолій Краснянський.
Якщо незаконний вилов завдав істотну шкоду водній екосистемі, на рибалку накладуть штраф від 700 до 3400 грн або засудять до обмеження волі на строк до трьох років. Також у порушника віднімуть знаряддя промислу та весь вилов.
Варто додати, що на Донеччині до 30 червня також не можна ловити річкових раків. Але у сусідній Луганській області такого обмеження немає, оскільки там раків водиться суттєво менше.
Читайте також: