З 1 квітня в Україні хочуть ввести електронні лікарняні, — мінсоцполітики

Наталя Жукова
2020-01-29 15:34

image
Фото: Вільне радіо

Від початку квітня в Україні хочуть запровадити систему електронних лікарняних. Так сподіваються автоматизувати процеси їх оформлення, навести лад в системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування.  

Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль. 

У Бахмуті щодо таких нововведень розпоряджень наразі немає.

“Ви в це вірите? Бо я про цю байку слухаю вже півтора роки. Я не дуже вірю, що воно вже так й наступить. “Електронне здоров’я” ще не так розвинулось, щоб про це казати. Ми кожну свою дію реєструємо в електронній системі. І скільки помилок видавала ця система! Я не думаю, що держава пуститься в цю авантюру, бо це кошти, які людина повинна отримати на час непрацездатності”, — розповіла Вільному радіо головна лікарка бахмутського Центру первинної медичної допомоги Світлана Шабаліна.  

 При цьому лікарка зазначає, що працювати за новими правилами в місті готові. 

“Ми працюємо з електронною системою, нам не дуже важко заповнити ще один листок. Тут є певні плюси, але мені здається, починати треба з технічної підготовки. До нас ще не доходили жодні документи щодо старту. Нам весь час кажуть: “скоро буде, готуйтесь”. Ми готові”.

Зазначимо, що електронні лікарняні, на думку урядовців, принесуть більше прозорості та відкритості у процес видачі довідок, бо буде можливість простежити весь процес оформлення. Кожен лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Також дані про лікарняний автоматично потраплятимуть в Фонд соціального страхування, де одразу будуть знати про факт хвороби та необхідність компенсації.

 

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: