З 9 липня Мирноград обстрілюють щодня: скільки там цивільних та як проходить евакуація
За місяць Мирноград залишили близько семи тисяч людей. Хоча в жодному населеному пункті громади немає примусової евакуації, її міста та села все частіше стають цілями російських атак.
Про це у коментарі для журналістів Вільного радіо розповіла заступниця очільника Мирноградської міської ВА з гуманітарних питань Тетяна Ситник.
Від 9 по 15 липня Мирноград щодня був під вогнем
Починаючи від 9 липня російські окупанти активізували свої удари по Мирнограду, протягом останнього тижня атаки відбуваються щодня. Три з них були трагічними для міста:
- 11 липня через російський обстріл у місті загинув 15-річний підліток, поранень зазнали ще 13 людей, зокрема двоє 14-річних;
- 12 липня окупанти вдарили по зупинці в Мирнограді авіабомбою — загинули четверо людей, поранень зазнали ще дев’ятеро, зокрема дитина;
- 14 липня окупанти вдарили по адміністративній будівлі та багатоповерховому будинку. Загинули троє, зокрема літнє подружжя, поранень зазнали ще семеро цивільних. Пошукова операція тривала до ранку 16 липня.
Цивільні почали частіше погоджуватись на евакуацію
За словами заступниці очільника Мирноградської міської ВА з гуманітарних питань Тетяни Ситник, після активізації російських обстрілів цивільні стали частіше погоджуватися на евакуацію. Місяць тому в місцевій адміністрації населення Мирнограда оцінювали в 33 тисячі, зараз — у 26 тисяч. Приблизно 2600 із них — діти.
За час повномасштабного вторгнення місто втратило фактично половину свого населення: на початку 2022-го там проживали близько 50 тисяч людей.
“Ми вмовляємо різними способами людей виїхати, зокрема стареньких та лежачих, які не можуть це зробити самостійно. Зараз частину жителів вивозять до Покровська, де вони сідають на евакуаційний поїзд до Волині. Наразі ведемо переговори з іншими регіонами щодо розміщення евакуйованих, зокрема із Кам’янцем-Подільським та Одещиною.
На Одещину в п’ятницю (19 липня, — ред.) виїде автобус з мирноградцями. Частина туди вирушає для відпочинку, інша частина — вже на постійне розселення”, — розповіла Тетяна Ситник.
Вона додала, що дітей з Мирнограда вивозять на оздоровлення в санаторій в Косові, що на Івано-Франківщині. Зараз там 44 дитини, вони пробудуть на заході країни місяць, після чого повернуться.
Примусової евакуації дітей в жодному населеному пункті Мирноградської громади ще не оголосили, тому міській адміністрації залишається вмовляти батьків вивозити своїх дітей, зазначила посадовиця.
Як записатися на евакуацію
Заявки на евакуацію від жителів громади приймають в Управлінні соціального захисту населення Мирноградської МВА, яка розташована в будинку №59 мікрорайону “Молодіжний”. Звертатися просять у кабінет №101. Номер телефону:
- +38 (050) 64-81-519
“Я хочу передати тим людям, які знаходяться зараз біля лінії фронту, що життя в них одне і нехай хоч про дітей подумають. Вивозьте їх у безпеку, в інші регіони України, де життя продовжується. Там повно гостинних людей, вони допоможуть почати життя спочатку. Вийти зі своєї зони комфорту дуже важко, це зрозуміло, однак ми всі неодмінно повернемося, все відбудуємо та будемо жити на нашій українській Донеччині. Однак зараз треба потерпіти та подбати про себе”, — закликала Тетяна Ситник.
Нагадаємо, ДП “Мирноградвугілля” хотіло купити деревину на понад 2 млн грн дорожче за реальну ціну. Договір із продавцем розірвали через суд. Журналісти Вільного радіо розповіли, що відомо про закупівлю.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.