В регіональному відділенні Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях намагалися стягнути з ПрАТ “Артвайнері” понад 9 мільйонів гривень боргу за оренду приміщень в окупованому Бахмуті протягом 2023 року. Суд став на сторону підприємства.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з рішення Господарського суду Донецької області від 25 лютого 2025 року.
Наприкінці 2024 року регіональне відділення Фонду держмайна звернулося до суду, щоб стягнути з Artwinery борг за оренду приміщень у 2023 році. Тоді позовну заяву залишили без руху через її недоліки, але потім провадження у справі все ж відкрили.
Зазначимо, за документами Бахмут вважається тимчасово окупованим з 13 грудня 2023 року. Але весь рік у місті тривали інтенсивні бої, тож працювати там підприємство вже не могло — у вересні 2022-го Artwinery відновив виробництво на Одещині.
Згідно з постановою Кабміну № 634, якщо державне або комунальне майно розташоване на територіях, де вже немає доступу до державних реєстрів, оренду за нього можна не сплачувати до 31 грудня 2022 року. Тож Artwinery звільнили від сплати оренди у 2022 році, проте не в 2023-му, на чому й наголосили в регіональному відділенні Фонду держмайна. Крім боргу, з підприємства просили стягнути пеню в понад 55 тисяч гривень.
Проте в Artwinery надали достатньо доказів, які показали, що підприємство не могло користуватися приміщеннями через обставини, які від нього не залежали.
Суд розглянув звіти про обсяги виробництва алкогольних напоїв Artwinery протягом березня-вересня 2022 року, а також наказ про призупинення дії трудового договору з працівниками підприємства до кінця воєнного стану. Крім того, в Artwinery довели, що того ж року частину орендованих приміщень пошкодив обстріл.
Враховуючи це, суд визнав вимогу регіонального відділення Фонду держмайна необґрунтованою, тож у стягненні боргу відмовили. Проте до 19 березня установа може подати апеляцію на це рішення.
Нагадаємо, російські окупанти обладнали в підземних галереях Artwinery військовий шпиталь. Його вигляд вони показали у 2024 році. Ховаючись від дронів, війська РФ завозили туди своє обладнання. Замість пляшок з ігристим вином коридори підприємства заповнили наметами з пораненими окупантами та складами з медикаментами та їжею.