З березня українці можуть поїхати в РФ тільки за закордонним паспортом


image
Фото: з відкритих джерел

З 1 березня громадяни України, які хочуть поїхати в Росію, повинні мати при собі закордонний паспорт. Без нього вас не випустять з країни. 

 

Такі зміни в процедуру перетину кордону вніс український Уряд.

Тож, всі громадяни України, які їдуть на територію РФ через український кордон, мають пред’явити прикордоннику закордонний паспорт. Без нього, людину не випустять з країни. Всі українці, які приїхали в Росію ще до 1 березня, можуть виїхати за національним паспортом або свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років).

“Закордонний паспорт на відміну від внутрішнього паспорта, а особливо свідоцтво про народження дитини, має більший ступінь захисту і його складніше підробити. Наприклад, в свідоцтві про народження немає навіть фотокартки дитини. Тому складніше встановити, чи належить цей документ саме цій дитині і це унеможливить надалі незаконний вивіз дитини”, — розповів журналістам 5 каналу журналіст Держприкордонслужби України Андрій Демченко.

В Держприкордонслужбі також пояснюють, що такі зміни необхідні для швидкісної роботи прикордонників. Раніше вони заповнювали в базі даних серію, номер і тип паспорту, прізвище, ім’я, дату народження, громадянство. А за закордонним паспортом в базі все заповнюється автоматично. 

“Я думаю, що це призведе до того, що в українців з’явиться більше мотивації зробити закордонний паспорт. Це ще один стимул отримати цей, на мою думку, абсолютно необхідний документ”, — додав під час брифінгу очільник українського Уряду Олексій Гончарук.

Зазначимо, станом на 2 березня, російський Уряд подібні зміни не робив. Тому хоч український митний контроль громадяни мають перетинати за закордонним паспортом, вже в Росію вони можуть потрапити і за звичним внутрішнім паспортом.

Нагадаємо, через поширення коронавірусу в світі прикордонники перевірятимуть стан здоров’я та вимірюватимуть температуру у всіх, хто перетинає кордон.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: