У 2024 році з бюджету нині фронтової Курахівської громади витратили понад 100 мільйонів гривень — на потреби безпеки та оборони. Цим коштом, зокрема, купували обладнання для військових, поліціянтів та рятувальників, а ще будували фортифікації.
Про це розповів очільник Курахівської МВА Роман Падун.
Усі закупівлю Курахівської ВА проводили у межах програми “Національного спротиву”. Її влада започаткувала від початку відкритого вторгнення Росії.
Так, для рятувальників, які працюють на території Курахівської громади, придбали вантажівку з краном-маніпулятором. Обладнання дозволяє підіймати важкі предмети та проводити рятувальні операції, за словами Падуна “швидко та ефективно”.
Крім того, підрозділам ДСНС закупили компресор високого тиску та причіп для генератора, тепловідбивні костюми для боротьби з вогнем, а ще ранцеві вогнегасники.
Водночас для підрозділів поліції, зокрема евакуаційного екіпажу “Білий Янгол” закуповували пальне та запчастини для ремонту службових автівок. Також влада виділяла кошти на закупівлю розвідувальних дронів.
“Сучасні квадрокоптери для розвідки допомогли поліції отримувати оперативну інформацію, виявляти можливі загрози та планувати свої дії на місці під час евакуації цивільних”, — каже начальник МВА.
Фінансування також отримали дві бригади Сил оборони — коштом Курахівської громади купили дрони DJI Mavic. Падун відзвітував, що їх військові використовують для розвідки та коригування артилерії.
Читати також: Начальника Курахівської МВА Романа Падуна звинувачують у розкраданні, він пояснив, що закидають: що відомо
“Крім того, кошти були направлені не тільки для військових частин, але й на закупівлю спеціалізованого обладнання відповідно до запитів військових, які дозволяли захисникам виконувати свої завдання більш ефективно і безпечно”, — додав Роман Падун.
Серед інших витрати — облаштування фортифікацій та оборонних споруд у Курахівській громаді. Зокрема, гроші витратили на габіони, деревину та технічні засоби “для охорони та посилення оборонних рубежів на важливих об’єктах”.
Нагадаємо, 19 грудня під кінець доби аналітики з DeepState заявили, що загарбники змогли окупувати Трудове та Успенівку. Автори цього проєкту попереджали про оточення “Успенівського мішка” ще 12 грудня та критикували військове командування за несвоєчасність наказів про відступ.
Однак 20 грудня, за даними як військового командування України, так і незалежних аналітиків, українські війська покинули “Успенівський мішок”, де вони перебували у загрозливому становищі.
Нині в охопленому боями Кураховому російські військові закидають протитанкові міни в будівлі, аби прорватися через вогонь українських оборонців. Ця тактика спричиняє руйнування житлової забудови.