центр зайнятості
Фото з вільних джерел

В Донецькій області стало складніше влаштуватися на роботу через карантин. В нестабільній ситуації залишились без роботи тисячі людей. Вони стали на облік до центру зайнятості, але вакансій зараз мало.  

 

Про це повідомила під час брифінгу директорка Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалка. 

“Кількість звернень громадян до центрів зайнятості області збільшилась майже вдвічі. Якщо в січні-лютому в них реєструвалося 150-200 людей, то сьогодні ми опрацьовуємо 400-500 звернень громадян щодня. За період карантину статус безробітного та допомога по безробіттю надані майже 7 тисячам мешканців регіону”,  — звітує посадовиця.  

За її даними, наразі в Донецькій області  — 15 тис безробітних людей стоять на обліку в центрах зайнятості; це на 42% більше, ніж на цей місяць минулого року. З них 12,5 тис людей отримують допомогу по безробіттю (це на 56% більше, ніж минулого року). 

Очільниця центру зайнятості регіону зазначила, що 71% безробітних звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням, за  угодою сторін чи через закінчення строку договору. А за скороченням звільнилися лише 6% нині безробітних (це теж майже вдвічі більше, ніж минулого року). 

Що стосується пропозицій на ринку праці, то їх кількість скоротилася вдвічі: 

“Зараз в банку даних центрів зайнятості  — 724 вакансії. Середній розмір зарплатні по ним  — 7300 грн”, — заявила під час брифінгу Рибалка. 

Вона додала, що 10% вакансій пропонують мінімальну зарплату, а от кожна сьома вакансія — із зарплатою понад 10 тис грн. Високі заробітки, за її даними, мають шанси отримати представники робітничих професій з високою кваліфікацією. Наприклад майстер з ремонту устаткування на “Азовсталі” або машиніст крану металургійного виробництва (25-36 тис грн.). В “Метінвесті” зарплати токарів різної кваліфікації, електрогазозварювальників та слюсарів-ремонтників — від 20 тис. грн. На Авдіївському коксохімзаводі, а також фрезерувальникам “Новокраматорського машинобудівного заводу” платять 15-18 тис грн.   

“Підвищився попит під час карантину на медичних працівників, швачок, водіїв, пекарів, тісторобів, але за наявністю професій ті, хто перебуває на обліку в центрах зайнятості не поспішають погоджуватись на ці вакансії, бо, на жаль, зарплата не відповідає навантаженню та відповідальності”,  — зазначає директорка обласного центру зайнятості. 

Всього ж центрам зайнятості під час карантину вдалось працевлаштувати майже 2 тис мешканців регіону: 

“Ми працевлаштували 1735 людей, з них 1200  — з числа безробітних, а 600 були без такого статусу, тобто вони отримали роботу після першого ж звернення в службу зайнятості”,  — повідомила посадовиця.    

Зазначимо, варіанти роботи також пропонують агрегатори вакансій. Зокрема, місцеві оголошення про роботу є на сайті Jooble.

Нагадаємо, з 11 березня на всій території України ввели карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей. 6 квітня кабмін посилив карантинні обмеження. За новими правилами в громадському місці не можна ходити більш ніж по 2 людей, бути без маски та документів. Порушників карантину притягає до відповідальності поліція. Внаслідок цього припинили працювати багато підприємств різних форм власності.  

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...