Зруйноване Світлодарське інфекційне відділення не можуть відремонтувати з 2015-го року.
Про це Вільному радіо розповідає головний лікар Світлодарської багатопрофільної лікарні планового лікування Геннадій Гуржий.
“Зараз ми знову подали документи у ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку, — ред.) на відновлення інфекційного відділення. Як ДФРР вирішить — не знаю. Все ж таки сума велика: якщо у 2017-му 11 млн не дали, то нині у 2021-му цей проєкт вже коштує 35 млн грн”, — каже очільник лікарні.
За його словами, кошти на коригування проєктно-кошторисної документації виділяла Бахмутська райрада. І пакет документів для подання проєкту в ДФРР теж фактично виконав фахівець Бахмутської райдержадміністрації.
“Через те, що у Світлодарській міськраді (через те, що донині не призначений голова Світлодарської ВЦА) немає фахівця, який би опрацював всі ці папери, основну роботу виконала співробітниця Бахмутської райдержадміністрації”, — розповідає головний лікар Світлодарської лікарні.
Він додає: проєкт реконструкції інфекційного відділення подавали практично кожного року різним донорам, в тому числі й у Європейський банк реконструкції і розвитку.
“Там снаряд частину 2-го поверху зніс внаслідок прямого влучання. Більша частина цієї будівлі ціла, тому у проєкті саме реконструкція. Але роки йдуть, і будь-яка покинута будівля руйнується сама по собі”, — зазначає очільник Світлодарської лікарні.
Нагадаємо, в липні минулого року віце-прем’єр міністр Олексій Резніков пообіцяв допомогти з відновленням зруйнованого інфекційного корпусу лікарні. Таку заяву він зробив у ефірі ток-шоу “Свобода слова” після включення зі Світлодарська.
“Після завершення цієї передачі я вам обіцяю, пан головний лікар, безпосередньо зв’язатися не тільки з керівництвом вашого району, а й з головою ВЦА Донецької області, і ми точно попрацюємо з міністром охорони здоров’я паном Степановим. Я думаю, що ми знайдемо можливість допомогти вам у відновленні зруйнованої частини лікарні” — зазначив посадовець.
Восени лікарню відвідала група нардепів та правозахисників. Тоді ж голова Донецької облдержадміністрації висловився про недоцільність капітального ремонту зруйнованої будівлі, від якої близько кілометра до лінії розмежування.
“Основне те, що лікування усіх хворих, навіть не на СOVID-19, бере на себе Бахмут. Відстань там яка? Менш ніж 30 кілометрів. Ми спілкувалися з головним лікарем. По-перше — передова. Ремонт, заміна вікон, даху — це одне, а капітальний ремонт, його доцільність і вкладання коштів обласного бюджету — тут питання першочергових заходів. Потреби по лікуванню у нас перекриває Бахмут”, — заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
Додамо, з минулого року й до початку літа 2021-го тривала реконструкція мосту в районі Світлодарська, і транспорт до Бахмута вимушений був їхати гіршими об’їзними дорогами. Тепер міст відкрили.
Читайте також: