Через активні бойові дії з Донецької області евакуювали всі комунальні медичні лабораторії, які мають дороге обладнання. Тому наразі немає точних даних скільки жителів Донеччині, які не евакуюються, хворіють на COVID-19 або мають інші інфекційні захворювання. Лабораторні аналізи продовжують робити лише у приватних лабораторіях, які залишились в трьох містах області.
Про це розповів начальник департаменту стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександр Педенко під час брифінгу.
“Через міграцію населення Донеччини й захворюваність знизилась. Ці показники не великі. Пов’язано це з тим, що ті випадки [хвороб на коронавірусну хворобу], які реєструються, не підтверджуються у більшості випадків за допомогою ПЛР-тестування”, — каже Олександр Педенко.
З листопада 2022 року коронавірусну хворобу підтверджують лише в приватних лабораторіях. Це ще роблять у Покровську, Добропіллі та Селидовому. Там можна шукати локальні мережі.
“Всі заклади охорони здоров’я, будь то “первинка” або “вторинка” забезпечені швидкими тестами для встановлення діагнозу на COVID-19. В них є вакцина “CoronaVac”, яка підходить для першого, другого та бустерного щеплення”, — стверджує Олександр Педенко.
Крім цього є вакцина Pfizer, але лише у деяких амбулаторіях Донеччини. Її привозять тільки під замовлення. Цю вакцину також привозять для дітей від 5 до 11 років.
Нагадаємо, до початку 2022 року COVID-19 був однією з головних загроз по всьому світу. Ми підбивали підсумки 2022 року, скільки хворих зареєстрували на Донеччині протягом року та чи багато пацієнтів у лікарнях було в кінці року.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.