Підтверджені випадки COVID-19 на 30.05.2020:

23 204

В Україні
(696 померли, 9311 одужали)

160

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 90 одужали)

532

На непідконтрольній Донеччині
(18 померли, 134 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

З кінця жовтня почнуть діяти нові правила перетину лінії розмежування (перелік)


image
Фото: Вільне радіо

З 29 жовтня 2019 року починає діяти постанова Кабміну, яка нормалізує порядок перетину КПВВ по всьому Донбасу. Зокрема йдеться про документи, які необхідно надати прикордонникам, щоб потрапити на ТОТ або виїхати на підконтрольну Україні територію. Кого торкнуться зміни, та які документи необхідно мати, щоб перетнути лінію зіткнення з дитиною –  читайте в матеріалі.

 

Так, цією постановою визначили перелік документів, які потрібні для перетину лінії зіткнення.

“Відповідно до постанови Кабінету міністрів, яка вступає (в силу – ред.) в жовтні, цей порядок нормалізували, і тепер для громадян України для перетину лінії розмежування у загальному порядку потрібні: паспорт громадянина України, паспорт громадянина для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України”, — про це Вільному радіо розповів виконуючий обов’язки начальника прес-центру Донецько-Луганського регіонального управління Держприкордонслужби Ігор Лизогуб.

Він зазначив, що людина, яка їде з непідконтрольної території на українську сторону та не має паспорту, може надати прикордонникам будь-який інший документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Він зазначив, в цьому і є відмінність від того, який порядок зараз — достатньо мати документ, що посвідчує особу.

В новому порядку є зміни і для неповнолітніх українців.

“Для дітей, у кого ще є чинні проїзні документи, вони за ними також можуть ще перетинати лінію розмежування. Крім цього, якщо особа не отримала паспорт або свідоцтво про народження в результаті проживання на тимчасово окупованій території, то такі особи можуть перетинати лінію розмежування за такими документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Діти, які не змогли отримати свідоцтво про народження, проходять КПВВ за документами своїх батьків і за документами, що підтверджують факт народження”, — зазначив Ігор Лизогуб.

Він зауважив, що наразі ще діє порядок, коли українська сторона готова прийняти свідоцтва про народження або смерті, або будь-які документи, що це підтверджують, навіть якщо їх видали бойовики.

Для громадян України, які перетинають КПВВ з одним із батьків, і яким ще немає 16 років, потрібно також робити нотаріально посвідчену згоду від іншого з батьків. Додатковий документ потрібен і дітям 14-16 років, які вчаться на підконтрольній території, але мешкають на ТОТ. Їм необхідний не лише паспорт, але й документ, що підтверджує навчання в закладі освіти на підконтрольній Україні території.

Представник Держприкордонної служби також нагадав, що з початком дії цієї постанови ніхто не скасував перепустки. Тобто кожен, хто хоче перетнути лінію розмежування, має робити перепустки СБУ.

Нагадаємо, з кінця березня електронна перепустка на окуповану територію стала безстроковою.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: