Через решту 6 КПВВ вздовж лінії розмежування люди пройти не можуть. Незаконні збройні формування блокують пропуск через тимчасово підконтрольні їм блокпости.
Контрольний пункт в’їзду-виїзду “Станиця Луганська” відкритий щодня з 08:00 до 16:00. Тут є і швидкі тести, й платне ПЛР-тестування. По буднях тут чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”, які безкоштовно допомагають людям під час перетину лінії розмежування. Їм можна поставити питання й за телефонними номерами: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90.
Напередодні перетин був можливий і через КПВВ “Новотроїцьке” на Донеччині. Моніторка “Права на захист”, Ольга, яка в понеділок чергувала там, розповіла: п’ятеро людей вимушені були поїхати звідти на 2-тижневу обсервацію.
“У цих людей були або кнопкові телефони, або з операційною системою Android 4.0-4.2. Це не мало, іноді буває 2-3 людини”, — каже представниця “Права на захист”.
У іншої жінки в телефоні не було Google-акаунту, і моніторці довелося витратити близько пів години аби можна було встановити та активувати мобільний додаток “Вдома”. Він необхідний тим, хто заходить на контрольовану урядом територію з боку ТОТ.
Загалом, за інформацією правозахисників, 10 травня через цей КПВВ на ТОТ проїхали 116 людей, а у зворотньому напрямку — 112 людей.
Впродовж дня тут виконали 104 експрес-тести на коронавірус — всі вони виявились негативними. Нагадаємо, якщо після встановлення мобільного додатку зробити такий тест, і людина виявиться здоровою, самоізоляцію припиняють достроково.
Додамо, представники донецької псевдореспубліки зазвичай поновлюють одноденний пропуск через гуманітарний коридор “Новотроїцьке-Оленівка” двічі на тиждень, щоп’ятниці та щопонеділка. Тому наступна можливість пройти тут буде 14 травня у п’ятницю.
Через решту 5 КПВВ вздовж лінії розмежування сьогодні теж не пропускають. Тому що представники “Л/ДНР” блокують рух людей через контрольовані НЗФ блокпости. Нагадаємо, такою є ситуація на КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.