Підтримати
Зображення до посту З нового учбового року діти вивчатимуть у школах мінну безпеку
Фото: Спільнотека

Шкільний курс “Здоров’я, безпека та добробут” доповнять розділом “Мінна безпека”. У дитячому фонді ООН вже розробили посібники з детальними планами для педагогів. Вони вчитимуть дітей правильно поводитися на потенційно небезпечних територіях. Також такий курс можуть завантажити батьки чи діти та вивчати мінну безпеку самостійно. 

 

Про це повідомили на сайті ЮНІСЕФ.

 

Посібники для школярів розробили експерти з мінної просвіти разом з дитячими психологами. Є матеріали для педагогів, адаптовані для учнів різного віку. Такий курс викладатимуть у школах, він стане обов’язковим для вивчення.

Також діти можуть  опановувати мінну безпеку самостійно або з батьками. Такі інтерактивні уроки вже доступні для завантаження на порталі Все про мінну безпеку та в бібліотеці корисних матеріалів Спільнотека.

Там у легкій формі пояснюють дітям, як безпечно поводитися на територіях, що можуть бути забруднені мінами. Зокрема це:

  • інтерактивні онлайн-уроки у Всеукраїнській школі онлайн для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів;
  • серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
  • брошура із завданнями від Суперкоманди Інфорсів для підлітків;
  • загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи;
  • мультики для дітей (“Безпечні канікули” — для дітей віком 3—10 років, “Суперкоманда проти мін” — для дітей віком 8—16 років, “Пес Патрон” — для дітей віком 4—16 років);
  • відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій;
  • інформаційні постери та ігри.

Через відкрите вторгнення росіян Україна стала найбільш замінованою країною світу. Як підрахували журналісти Washington Post, на розмінування може знадобитися 757 років.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що від мін та інших вибухонебезпечних предметів постраждали щонайменше 100 дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року.

Ми публікували поради дитячої психологині Анни Єрьоменко про те, як говорити з дітьми про вибухівку.


Завантажити ще...