Зображення до посту З півсотні авторів, але без тексту. Нардепи пропонують змінити закон про особливий статус Донбасу
Фото: Євген Пєдін

Проєкт Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” нардепи подали 7 грудня. Текст ще не оприлюднений, але ЗМІ пишуть, що йдеться про продовження особливого статусу регіону ще на рік.

.

Законопроєкт віднесли до рубрики “Державне будівництво”. Наразі він переданий на розгляд керівництва Верховної ради.  Ініціаторами вказані 46 народних депутатів, серед яких і голова фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія. 

Зазначимо, у першій статті Закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” йдеться, що “на строк до 31 грудня 2020 року включно, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України (далі  — окремі райони Донецької та Луганської областей)”.

Як розповіла виданню “РБК-Україна” заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, мова саме про продовження статусу регіону до кінця 2021 року. 

“Зареєстрований законопроект, який подовжує на рік дію цього закону. Більше нічого не змінюється, суть закону про особливості місцевого самоврядування залишається точно такою ж, яка була проголосована в 2014 році. Мета — дати можливість нашим учасникам переговорів продовжити мирні переговори і сам мирний процес”, — зазначила Кравчук.

Для довідки:
Закон “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” ухвалили у вересні 2014 року. У ньому йдеться про “недопущення кримінального переслідування, учасників подій на території Донецької і Луганської областей”, вільне користування російською та будь-якою іншою мовою у суспільному та приватному житті, особливий економічний режим, створення загонів народної міліції. Але все це буде можливим тільки після виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та проведення в окремих районах Луганщина та Донеччини місцевих виборів за українським законодавством та за участі міжнародних спостерігачів.

Читайте також:


Завантажити ще...