Кравчук про план по Донбасу: кордон можна повертати поступово, а вибори перенести


image
Фото: UA News

Нещодавно українська делегація представила план спільних кроків, який представили Тристоронній контактній групі щодо перемовин по Донбасу. Серед основних пунктів обов’язкове повернення контролю кордону, демілітарізація регіону та проведення виборів у березні. Але голова української сторони в ТКГ тепер каже, що вибори можна перенести, а кордон повертати поступово.

 

Про це голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук розповів в інтерв’ю виданню ТСН.

Кравчук розповів, що в цьому плані не головне — проводити вибори в конкретну дату. За його словами все це можна перенести. Він каже, що спочатку Верховна Рада України має ухвалити закон про проведення цих виборів, але час поки є.

“Я, наприклад, вважаю, що там можуть бути тільки мажоритарні вибори, бо там немає українських партій, там нічого немає. Які пропорційні вибори можуть бути? Не можуть. Це я так думаю і не кажу, що моя думка є істиною в останній інстанції. ВР приймає закон. Щойно прийняли закон, вже можна готуватися до виборів — лютий, березень і частина січня. Часу вистачає. І це ж не сьогодні готується. Ми це робимо не з чистого аркуша. Вже є напрацювання, приймається закон, готуються вибори. А які закони треба ухвалити до цього? Про демілітаризацію, недопущення переслідування невинних осіб (про амністію. — ред.)”, — розповів в інтерв’ю Леонід Кравчук.

Крім того, Кравчук заявив, що в нього є ідея передачі контролю кордону українській владі не одразу, а поступово.

“Є, наприклад, ідея, що, можливо, не весь кордон спочатку передавати під контроль України, можливо, разом із силами ОБСЄ. Є багато варіантів, але головний принцип — не можна провести вибори за українським законом на території, де немає ані грама українського”, — додав Кравчук.

Нагадаємо, ці ідеї щодо повернення кордону і проведення виборів на Донбасі входять в перелік “Плану спільних кроків” з урегулювання миру на Донбасі, які українська сторона представила в ТКГ. Проте в плані зазначено, що кордон повертається повністю, а вибори проводять в березні 2021 року.

Крім цих пунктів також йдеться про те, що до початку 2021 року на сході бойовики і російські найманці мають повністю вивести війська і роззброєння, провести великий обмін полоненими, а також вирішити питання щодо покарань військових злочинців.

Але російська сторона заявляє, що ці пункти суперечать Мінським домовленостям. Проте “План спільних кроків” все ж відповідає цим угодам і майже весь побудований на їх базі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: