Війна на Донбасі має закінчитися взимку 2021-го, а навесні там проведуть вибори, — Кравчук
Фото: з відкритих джерел

Українська делегація у Тристоронній контактній групі на перемовинах по Донбасу розробила “План спільних кроків”. Це план з визволення Донбасу та поверненню контролю державного кордону з Росією. 

 

Про це в інтерв’ю виданню Інтерфакс розповів голова української делегації в Тристоронній контрактній групі на перемовинах у Мінську Леонід Кравчук.

Він зазначив, що за планами, які підготували для пропозиції в ТКГ, на сході України планують завершити збройний конфлікт на початку 2021 року. Але перед тим, в середині листопада і максимум до 15 грудня провести великий обмін за формулою “всіх на всіх”. Після цього, за словами Кравчука, бойовики мають вивести з території ОРДЛО всі свої війська, найманців, техніку та інше озброєння.

Потім, українські прикордонники мають знов почати контролювати державний кордон з Росією, а українська влада — забезпечити на звільнених територіях нормальну життєдіяльність

Верховна Рада України має впровадити закон, яким визначать покарання для тих, хто скоїв військові злочини під час збройного конфлікту, а також скасувати покарання тим, хто не робив таких злочинів.

Вже коли всі попередні пункти будуть виконані, на вже деокупованих територіях хочуть провести місцеві вибори, відповідно до Конституції України та за стандартами ОБСЄ.

Якщо весь сценарій піде за планом, то на звільнених територіях хочуть ввести Вільну економічну зону, яка буде діяти орієнтовно до 2050 року. Це за словами Кравчука єдиний спосіб привести Донбас до нормального стану.

Кравчук також зазначив, що Україна буде вимагати від російського президента Володимира Путіна скасувати його укази про надання громадянства Росії мешканцям ОРДЛО

На цей план відреагувала й Росія. В коментарі російському виданню ТАСС речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що пункти в цьому плані про демілітаризацію Донбасу, передачу кордону та вибори у березні наступного року не відповідають Мінським домовленостям.

Уточнимо, насправді пункти “Плану спільних кроків” відповідають домовленостям Тристоронньої групи і меморандуму ТКГ від 2014 року. На базі цих домовленостей наразі й проводять зустрічі і всі перемовини.

Нагадаємо, на Донбасі з 27 липня діє велике перемир’я. Проте з початку перемир’я штаб ООС майже щодня звітує про обстріли бойовиків в бік позицій ЗСУ. Окупанти неодноразово ранили українських військових. А також дистанційно встановлювали міни біля позицій військових. Так за 100 днів перемир’я ми нарахували 23 поранених і 6 загиблих. Серед них й ті, хто підривався на вибухових пристроях. Додамо, на лінії розмежування незабаром планують провести чергове розведення на 4 ділянках

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...