Підтримати
Зображення до посту З полону окупантів звільнили диякона Андрія з Маріуполя. Що про нього відомо
Фото: Facebook/Сергій Горобцов

Серед українців, звільнених з російського полону 29 жовтня, був диякон Андрій з Маріуполя. Після початку повномасштабного вторгнення він долучився до лав тероборони, але під час одного з боїв загарбники взяли його підрозділ кількістю. З полону диякон повернувся схудлим на 40 кілограмів.

 

Про долю звільненого священнослужителя Вільному радіо розповів голова Синодального управління соціального служіння ПЦУ Сергій Горобцов.

Він характеризує диякона Андрія як патріота, який брав участь у різноманітних церковних та соціальних заходах. Священник допомагав пораненим українським захисникам.

“Андрій — клірик і священник Донецької єпархії, де він служив у сані диякона. Він служив у Маріуполі при кафедральному храмі. Під час військових дій після 24 лютого він вирішив записатися капеланом у тероборону”, — розповідає Сергій Горобцов.

Для диякона це був не перший військовий досвід, оскільки до цього він служив в АТО. Але досвід не допоміг здолати загарбників, адже їх було більше.

“Коли його підрозділ виконував бойове завдання, вони потрапили у полон. Росіян було набагато більше, ніж наших хлопців. Вони бились до останнього”, — зазначає співрозмовник.

Точних даних про те, де саме клірик Андрій потрапив у полон окупантів, немає. Скоріше за все, це трапилось у Маріуполі або на околицях міста.

З полону окупантів звільнили диякона Андрія з Маріуполя. Що про нього відомо 1
Скріншот відео: Telegram/Андрей Єрмак

“Коли був здійснений обмін сьогодні (29 жовтня, — ред.), ми побачили свого священника на волі по телебаченню, він дуже схуд, кілограм на 40 — це точно”, — каже Сергій Горобцов.

Наразі капелан Андрій перебуває у шпиталі, де йому надають необхідну медичну допомогу.

“Я мав з ним телефону розмову. Він повний сил та енергії далі служити та допомагати, виконувати свої дияконські обов’язки”, — каже священнослужитель.

У диякона Андрія є дружина та двоє дітей, які весь цей час чекали на визволення свого чоловіка та батька з полону загарбників.

Нагадаємо, Сергій Горобцов розповідав, де зараз священнослужителі ПЦУ з Маріуполя. Також ми показували, як виглядає Храм Святителя Петра Могили у Маріуполі, який увійшов до книги рекордів України.  Це єдиний у світі храм повністю оформлений петриківським розписом. Там були благодійна їдальня, музей українського побуту, школа гри на бандурі та бібліотека. Зараз храм пошкоджений та розграбований армією росіян.

Читайте також:


Завантажити ще...