З травня у лікарнях почнуть працювати електронні медичні картки


image
Фото: з відкритих джерел

Спочатку до електронної картки вноситимуть інформацію, пов’язану з візитом пацієнта до сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів (причини візиту, діагнози, дії лікаря), виміри (тиск, пульс і т.д.), дані про алергії, вакцинації та інше.

 

Поки що пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку. Однак лікар зможе роздрукувати для пацієнта всі необхідні висновки, серед яких: причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.

Вже у другій половині 2019 року записи в електронній медкартці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів. А з 2020 року записи у медкартках робитимуть і лікарі вторинної ланки.

На сайті електронної системи охорони здоров’я eHealth зазначають: уже 80% лікарів первинної ланки пройшли навчання роботи з міжнародним класифікатором ICPC-2, в якому  можна кодувати причину звернення пацієнта. Для тих, хто ще не навчився з ним працювати, пропонують залишити заявку та запросити регіонального тренера.

Нагадаємо, що з 1 березня електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я в Україні почала працювати у тестовому режимі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

167
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: