З вересня в Україні запрацює антикорупційний суд

Діана Шароді
2019-05-08 12:25

image
Фото з відкритих джерел

7 травня збори суддів Вищого антикорупційного суду України обрали головою новоствореного суду суддю першої інстанції Олену Танасевич. З третьої спроби, але вона таки зуміла здобути 20 необхідних голосів та стати першою в історії головою Антикорупційного суду України.

 

На Зборах суддів Вищого антикорупційного суду у вівторок обрали дату початку роботи. Суд офіційно запрацює за чотири місяці, у четвер, 5 вересня.

За цей час має пройти ремонт виділених під суд приміщень. А поки тимчасово суд розміщуватиметься у приміщенні Печерського райсуду Києва на Хрещатику і на Гайцана.

Антикорупційний суд розглядатиме корупційні справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Вже скоро суддям передадуть понад 200 справ, які зараз є в судах першої інстанції та в апеляції. Це дозволить швидше розглядати справи за статтями про корупцію. Адже в звичайних судах засідання можуть тривати роками, через завантаженість суддів.

Головою новоствореного суду обрали суддю першої інстанції Олену Танасевич.

Раніше Танасевич була суддею Печенізького суду Харківської області. Станом на зараз Танасевич має ступінь магістра права у Харківській юридичній академії Ярослава Мудрого. Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

За 2018 рік, згідно з декларацією, на своїй колишній роботі Танасевич заробила майже 250 тисяч гривень. Однак того ж року взяла кредит у ПриватБанку на трохи більше, ніж 203 тисячі гривень.

Як пише Українська правда, про свою зарплату на новій посаді Танасевич розповідає неохоче.

“Розмір зарплати визначений законом про судоустрій та статус суддів. Наш оклад прирівняний до суддівської винагороди суддів Апеляційного суду”, – відповіла Танасевич журналістам.

Згідно з цим законом, судді Апеляційного суду та Вищого спеціалізованого суду отримують щомісячну винагороду у 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. З 1 січня 2019 року прожитковий мінімум складає 1921 гривню, тож Танасевич матиме плату у розмірі 96050 гривень.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: