У кабміні затвердили бюджетну програму кредитування. Але зміни внесли в бюджет 2019 року. Отже, гроші мають витратити за наступний місяць. Передбачили гроші на кредитування купівлі житла для ветеранів АТО/ООС та переселенців на пільгових умовах.
Відповідні зміни затвердили на засіданні кабінету міністрів. Те, що рішення ухвалили, Вільному радіо підтвердив перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет.
На програму з державного бюджету виділять 200 млн грн. Половину від цієї суми спрямують на кредитування ветеранів АТО/ООС та ще стільки ж – на надання кредитів переселенцям.
Бюджетна програма дозволить ветеранам та ВПО брати пільгові кредити під 3% річних. При цьому позичальники зможуть виплачувати гроші протягом 20 років. Перший внесок на житло становитиме 6% від його загальної вартості.
Зазначимо, загально по ринку (не на пільгових умовах) на початку потрібно внести мінімум 30% вартості житла.
Взяти в кредит можна як квартиру в багатоквартирному будинку, так і приватний будинок. Втім житло має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. Одержувачі кредиту можуть самостійно обирати житло.
Бюджетні кошти будуть розподілятися в регіони відповідно до кількості зареєстрованих у програмі людей.
“Головним розпорядником коштів виступає мінрегіонбуд. Наскільки мені відомо, вони спільно зі своєю державною фінансовою установою – Держмолодьжитло – будуть реалізовувати цю програму”, – розповів Вільному радіо перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет.
Зазначимо, в Україні є кілька програм, які компенсують частину вартості квартири/будинку або ж полегшують їх придбання. Серед них є варіанти для: сиріт або дітей, які залишилися без батьківського піклування, мешканців аварійних будинків та важко хворих, які повинні жити окремо від інших членів родини.
Найпопулярнішою програмою від уряду є “Доступне житло”. Програма стартувала ще у 2017 році. Вона передбачає державну підтримку, а саме:
Кредит зі статутного капіталу – це довгостроковий пільговий кредит для молоді. Надають його для будівництва (реконструкції) та придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам за рахунок власних коштів «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву». У цій програмі передбачені кілька умов.
Право на отримання кредиту мають:
Термін повернення кредиту – до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.
Для участі в обох програмах потрібно зібрати окремий пакет документів. Для всіх категорій вони різні. Перелік документів можна подивитися на сайті Держмолодьжитло у розділі Документи.
Читайте також: