Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

За грудень мінрегіон планує витратити 200 млн на кредитування купівлі пільгового житла


image
Фото з відкритих джерел

У кабміні затвердили бюджетну програму кредитування. Але зміни внесли в бюджет 2019 року. Отже, гроші мають витратити за наступний місяць.  Передбачили гроші на кредитування купівлі житла для ветеранів АТО/ООС та переселенців на пільгових умовах. 

 

 

Відповідні зміни затвердили на засіданні кабінету міністрів. Те, що рішення ухвалили, Вільному радіо підтвердив перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет.

На програму з державного бюджету виділять 200 млн грн. Половину від цієї суми спрямують на кредитування ветеранів АТО/ООС та ще стільки ж – на надання кредитів переселенцям.

Бюджетна програма дозволить ветеранам та ВПО брати пільгові кредити під 3% річних. При цьому позичальники зможуть виплачувати гроші протягом 20 років. Перший внесок на житло становитиме 6% від його загальної вартості. 

Зазначимо, загально по ринку (не на пільгових умовах) на початку потрібно внести мінімум 30% вартості житла. 

Взяти в кредит можна як квартиру в багатоквартирному будинку, так і приватний будинок. Втім житло має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. Одержувачі кредиту можуть самостійно обирати житло.

Бюджетні кошти будуть розподілятися в регіони відповідно до кількості зареєстрованих у програмі людей. 

“Головним розпорядником коштів виступає мінрегіонбуд. Наскільки мені відомо, вони спільно зі своєю державною фінансовою установою – Держмолодьжитло – будуть реалізовувати цю програму”, – розповів Вільному радіо перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет.

Зазначимо, в Україні є кілька програм, які компенсують частину вартості квартири/будинку або ж полегшують їх придбання. Серед них є варіанти для: сиріт або дітей, які залишилися без батьківського піклування, мешканців аварійних будинків та важко хворих, які повинні жити окремо від інших членів родини.

Найпопулярнішою програмою від уряду є “Доступне житло”. Програма стартувала ще у 2017 році.  Вона передбачає державну підтримку, а саме:

  • сплату 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла;
  • сплату 50 відсотків вартості будівництва (придбання доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для учасників АТО-ВПО).

Кредит зі статутного капіталу – це довгостроковий пільговий кредит для молоді. Надають його для будівництва (реконструкції) та придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам за рахунок власних коштів  «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву». У цій програмі передбачені кілька умов.

Право на отримання кредиту мають:

  • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно
  • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину)
  • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно

Термін повернення кредиту – до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

Для участі в обох програмах потрібно зібрати окремий пакет документів. Для всіх категорій вони різні. Перелік документів можна подивитися на сайті Держмолодьжитло у розділі Документи.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: