Підтримати
У Донецькій області вперше за три роки зафіксували кір у дорослих
Кір. Ілюстративне фото: "Суспільне. Київ"

Усього два випадки кору зафіксували у Донецькій області за квітень-травень 2025-го. На нього захворіли дорослі люди, які попередньо не вакцинувалися у дитинстві. 

Про це у коментарі журналістам Вільного Радіо розповіла заступниця гендиректора Донецького обласного ЦКПХ Тамара Біломеря. 

Зі слів фахівчині, понад три роки на підконтрольній уряду України частині регіону не фіксували випадки кору. Однак нині в країні ситуація із захворюванням загострилася — інфекція поширюється.  

Зокрема, у квітні-травні на території Донецької області зафіксували загалом два випадки кору — усі дорослі. Зі слів Біломері, хворі не щепилися від вірусу в дитинстві. 

“Перший у нас вже одужав, пізно звернувся й пізно кір у нього діагностували. А другий (хворий, — ред.) — не госпіталізований, лікується амбулаторно в домашніх умовах”, — розповіла заступниця гендиректора ЦКПХ. 

Як уточнила Тамара Біломеря, зазвичай щеплюють від кору у дитячому віці — від 1 до 6 років. Однак, за потреби, імунізацію можуть отримати й дорослі. Ці питання узгоджують з Центром громадського здоров’я та МОЗ. 

“Щеплення дорослих має рекомендований характер або ж проводиться в інфекційних вогнищах за епідпоказниками. Йдеться про тих, хто потребує, вакцина є у Донецькій області”, — резюмувала фахівчиня. 

Що таке кір та як від нього вберегтися 

Кір — вірусне захворювання, яке легко передається повітряно-крапельним шляхом. Він може викликати тяжкі ускладнення такі, як запалення легень (пневмонія), мозку (енцефаліт), сліпоту та в окремих випадках смерть. На кір можуть хворіти не тільки діти, а й дорослі. 

Основними симптомами цієї інфекції є:

  • висока температура кашель (до 39-40 °C);
  • сильний кашель, нежить, почервоніння очей;
  • фотофобія (боязнь світла);
  • висип червоних плям на 4-5 день хвороби (спочатку на обличчі, а після — всьому тілу). 

Джерелом інфекції може стати людина, яка хворіє на кір та може передати його ще до появи висипу — через краплі слини або слизу під час кашлю, чхання чи розмови.

Основним методом профілактики від цього захворювання є вакцинація. А втім, медики рекомендують дотримуватися й додаткових заходів безпеки:

  • уникайте контакту з людьми, хворими на кір;
  • дотримуйтеся правил гігієни: регулярно мийте руки, проводьте вологе прибирання;
  • ізолюйте хворих щонайменше на 4 дні від моменту появи висипу;
  • носіть захисні маски під час спалахів хвороби у місцях скупчення людей.

Нагадаємо, не менш як 850 випадків захворюваності на ГРВІ зафіксували медики в останній тиждень березня 2025-го — це менше, ніж було упродовж всього місяця. За словами фахівців, епідсезон пішов на спад. 


Завантажити ще...