Католицький костел та церква “Слово життя” у Бахмуті наприкінці 2022 року
Католицький костел та церква “Слово життя” у Бахмуті наприкінці 2022 року. Фото: Євген Ткачов

На початку лютого 2024 року в Донецькій області зафіксували рівно 100 культових споруд релігійних громад, які зруйнували під час повномасштабної війни. Більшість з них знаходяться на нині тимчасово окупованій території області.

 

Про руйнування релігійних споруд Донеччини Вільному радіо повідомили в управлінні культури та туризму Донецької ОДА у відповідь на інформаційний запит.

“Управління шляхом моніторингу здійснює збір інформації щодо зруйнованих та пошкоджених під час російської агресії культових споруд, більшість яких знаходяться на тимчасово окупованій території області, на лінії зіткнення або в зоні активних бойових дій, що унеможливлює роботу з обстеження рівня пошкоджень”, — пояснюють посадовці у відповіді на інформаційний запит.

Це такі міста як Маріуполь, Волноваха, Бахмут, Соледар та чисельні села і селища Донеччини, які опинились у тимчасовій окупації після 24 лютого 2022 року. Тому масштаби руйнувань релігійних споруд можуть ще погіршитись через повномасштабну війну з Росією, яку продовжується.

Цифра може бути вже більшою, оскільки 12 лютого 2024 року російські загарбники вгатили авіабомбою по багатоповерховому будинку у Нью-Йорку Торецької громади. В одному з постраждалих будинків діяв християнський храм “Слово життя”, де організовували служби та роздавали благодійну допомогу.

Нагадаємо, жодна з церков у Донецькій області майже за два роки відкритої війни з Росією не змінила свою релігійну підлеглість. Зокрема, у регіоні діють майже 300 громад УПЦ Московського патріархату, і серед них немає таких, які б перейшли до Православної церкви України.


Завантажити ще...