Зображення до посту Від атак окупантів на Донеччині поранень зазнали четверо цивільних: як минуло 12 лютого в регіоні (ЗВЕДЕННЯ, ФОТО)
Пошкоджений обстрілом садочок у Нью-Йорку, 12 лютого 2024-го. Фото: Поліція Донеччини

Під вогнем на Донеччині опинилися не лише багатоквартирні та приватні будинки, а й заклади освіти та релігійного життя, а також об’єкти критичної інфраструктури.

Загарбники атакували Донеччину 18 разів, постраждали оселі, заклади освіти та храм

Поліція Донеччини за добу зафіксувала 18 російських обстрілів житлової інфраструктури регіону. Для цих ударів окупанти застосовували пілотовану авіацію, зенітні ракети С-300, реактивну та ствольну артилерію. Під вогнем протягом 12 лютого були міста Курахове, Селидове та Часів Яр, селища Гостре, Нью-Йорк і Цукурине, села Михайлівка, Нетайлове, Новопокровське, Новоукраїнка, Первомайське, Предтечине, Рай-Олександрівка й Уманське.

Від цих ударів поранень зазнали принаймні четверо людей, однак ще двоє можуть перебувати під завалами. Обстріл Селидового, який стався незадовго після опівночі 12 лютого, поранив двох дітей та їхню бабусю. Наразі вони в лікарні у Покровську, лікарі оцінюють їхній стан як середній. Підтримати поранених матеріально можна за номером картки 5167 8032 0721 2411 (Журавльов О.С.).

Ще принаймні одну людину окупанти поранили авіаударом по Нью-Йорку. Окрім цього, двоє жителів селища досі можуть перебувати під завалами.

Також постраждала соціальна інфраструктура регіону:

  • Нью-Йорк витримав удар двома 500-кілограмовими керованими авіабомбами, там постраждав дитячий садочок, школа, три багатоквартирних та 17 приватних осель. В одному з постраждалих будинків діє християнський храм “Слово життя”, де організовують служби та роздають благодійну допомогу. Від вибуху в будівлі вибило вікна, тому заплановану на 14 лютого службу поки вирішили перенести, — про це у коментарі для Вільного радіо розповів помічник пастора Валерій Рябінін.
  • від обстрілу зенітними ракетами С-300 в Селидовому постраждали 15 приватних осель;
  • Рай-Олександрівку загарбники атакували артилерією, пошкодивши п’ять приватних будинків та критичну інфраструктуру.

Загалом руйнувань зазнали принаймні 54 цивільних об’єкти: 44 житлових будинків, дитсадок, школа, адмінбудівля, господарча споруда, автомобілі, газопровід та лінія електропередач.

Додатково в Донецькій ОВА повідомили про атаки російських загарбників на міста Авдіївка, Красногорівка та Сіверськ, селища Курахівка та Петрівка, а також села Костянтинівка й Парасковіївка. Оскільки інформацію про ці обстріли опублікували зранку 13 лютого, їх могли фіксувати після опівночі.

Храм обстріляли в Нью-Йорку
Наслідки обстрілу Донеччини за 12 лютого. Ймовірно, один з багатоквартирних будинків у Нью-Йорку. Фото: Поліція Донеччини
Росіяни обстріляли Донеччину
Наслідки обстрілу Донеччини за 12 лютого. Ймовірно, один з багатоквартирних будинків у Нью-Йорку. Фото: Поліція Донеччини
Садочок на Донеччині обстріляли російські окупанти
Пошкоджений обстрілом садочок у Нью-Йорку, 12 лютого 2024-го. Фото: Поліція Донеччини

Під Авдіївкою та Мар’їнкою тривають активні бої

Наступальна операція російських загарбників на Авдіївському напрямку, кажуть у Генштабі ЗСУ, продовжувалася й 12 лютого. 22 атаки відбили Сили оборони України біля самої Авдіївки, ще 7 — біля Тоненького та Невельського.

Оборонці Бахмутського напрямку змогли відбити 7 штурмів біля Тернів та північніше Веселого.

35 атак біля Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки змогли стримати ЗСУ на Мар’їнському напрямку

На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 3 атаки біля Тернів та північніше Веселого, а на Новопавлівському напрямку — один штурм під Пречистівкою.

Нагадаємо, українські школярі, батьки, вчителі та члени адміністрацій навчальних закладів вважають, що головним бар’єром до отримання шкільної освіти в Україні наразі є повітряні тривоги. Про це свідчать результати дослідження, проведеного на честь другої річниці повномасштабного вторгнення російських окупантів.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...