Підтверджені випадки COVID-19 на 26.05.2020:

21584

В Україні
(644 померли, 7575 одужали)

155

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 64 одужали)

409

На непідконтрольній Донеччині
(13 померли, 103 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

За перетин кордону з Росією через окуповані території тепер саджатимуть


image
Фото: з відкритих джерел

Верховна рада ухвалила законопроект про зміни в законі про перетин державного кордону України з Росією.  Він став суворішим. Тепер покарання – реальний термін, а не адміністративна відповідальність.

 

В законопроекті №7017 йдеться про кримінальну відповідальність за перетин держкордону України, особам, яким заборонено в’їзд на територію України, або перетин кордону з Росії на окуповані території Донбасу.

Такий незаконний в’їзд на територію України відтепер карається позбавленням волі на 3 роки. За повторне порушення правопорушнику погрожує вже до 5 років за гратами.

Тобто зараз, всім громадянам РФ, які потрапили на окупованій території  не через офіційний прикордонний пункт пропуску, інкримінується ця стаття. А саме: російські ЗМІ, громадяни РФ, громадяни інших держав, які не проходили дані процедури перетину кордону, а також українці з окупованих територій, що їздили в Росію через неофіційний кордон.

В пояснювальній записці повідомляється, що проект розроблений з метою захисту територіальної цілісності України шляхом криміналізації незаконного перетину державного кордону громадянами Росії.

Зазначимо, що раніше за ці дії передбачалось лише адміністративне покарання. Цю норму зберегли лише для людей, які незаконно перетинають кордон з інших боків країни: їх вважаються мігрантами та караються штрафом і депортація в рідну країну.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: