За поліцією Донеччини хочуть цілодобово спостерігати, щоб не порушували прав людини

Наталя Жукова
2020-06-16 20:34

image
Фото: Національна поліція

За поліцейськими області планують спостерігати прямо у відділку. Там скоро можуть встановити камери. А точніше спеціальну систему цілодобового моніторингу Custody Records. 

 

Про це Вільному радіо розповів старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини поліції Донеччини Сергій Сидоров.

“Система Custody records — це комплексна система, яка має на меті фіксацію дій поліцейського при поводженні з (затриманою, —  ред.) особою на всіх етапах: від моменту затримання на вулиці, або якщо людина сама прийшла до відділку, включаючи находження людини у відділі, спілкування зі слідчим та фіксація всіх дій”, — розповідає представник поліції Донеччини.

Картинку в реальному часі зможе відстежувати на єдиному моніторі інспектор з прав людини. Нова система має посилити контроль за поліціянтами від моменту затримання людини до переводу у СІЗО або звільнення. А також убезпечити самих поліцейських від наклепів.  

монітор відеоспостереження поліція
На моніторі інспектора з прав людини – відео з різних приміщень. Фото: Національна поліція

 

Камери встановлять на перших поверхах відділків, де можуть перебувати затримані та відвідувачі. 

“Камери встановлять на вході до будівлі, в холі райвідділу, в кімнаті приймання громадян, в кімнаті проведення слідчих дій, тощо”,  —   каже Сергій Сидоров.

А всі слідчі дії будуть фіксувати в єдиній базі даних. 

екран Custody Records
Інтерфейс бази даних Custody Records. Фото: Національна поліція

 

“Інспектор буде проводити інтерв’ю з затриманою особою на тему: “Як та чому вас було затримано?”, “Як з вами поводилися?”, “Які ви маєте зауваження?”, “Чи потребуєте ви медичної допомоги?” Це все буде автоматизовано вноситись в базу відповідей. І таким чином це можливо буде контролювати. Також цей інспектор буде на моніторі відстежувати що відбувається в тих кімнатах”, — пояснює представник поліції Донеччини.

Наразі керівництво поліції Донеччини аналізує що потрібно зробити для впровадження системи.  

Уточнимо, ця система впроваджується Нацполіцією за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, ВБО “Українська Фундація Правової Допомоги” та ГО “Експертний Центр з Прав Людини” для того, аби захистити права та безпеку як затриманих, так і поліцейських. Така система вже повністю впроваджена та ефективно працює у Сарнах, Кропивницькому, Херсоні та Дніпрі. Наразі триває підготовка до її повноцінного запуску ще у трьох регіонах – Харківській, Луганській та Львівській областях.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: