Розмінування. Фото: Вільне радіо
Небезпечні території. Ілюстративне фото: Вільне радіо

Від початку відкритого вторгнення Росії піротехніки змогли розмінувати понад 3,5 мільйона гектарів забруднених вибухівкою територій. Нині у полях країни працюють 98 машин механічного розмінування та понад чотири тисячі саперів. 

Про це повідомили на Урядовому порталі. 

За оцінками уряду, станом на 2022 рік 174 тисячі квадратних кілометрів України були потенційно замінованими. З них на сьогодні українські сапери обстежили та повернули людям у безпечне використання 35 тисяч кв. кілометрів (близько 3,5 млн гектарів). 

“Ці результати мають вплив не лише на українців, а й на глобальну продовольчу безпеку. Зараз Україна входить до десятки виробників пшениці у світі. Українське зерно імпортують 57 країн. Тому питання продовольчої безпеки є одним із ключових елементів Формули миру президента Володимира Зеленського”, — каже міністерка економіки  Юлія Свириденко.

За її словами, ще на початку 2023 року в Україні не було важкої техніки для розмінування, лише шість операторів розмінування та півтори тисячі саперів. 

Однак наразі, кажуть у відомсті, завдяки спільним зусиллям України та партнерів у жовтні 2024 року в полях працюють 98 машин механічного розмінування та понад 4 300 саперів. Також країна сертифікувала 58 операторів, ще 57 нині у процесі затвердження. 

Аби допомогти фермерам у розмінуванні сільгоспземель, уряд запровадив механізм 100% компенсації послуг з розмінування коштом держбюджету. Також там запустили ринок послуг з гуманітарного розмінування. За підсумками торгів вартість розмінування зменшилась на 18%, додають у Мінекономіки. 

Нагадаємо, станом на початок жовтня 2024 року 142 тисячі квадратних кілометрів території України вважалися забрудненими вибухонебезпечними предметами. З них 14 тисяч — це водні поверхні. У масштабах країни потенційно замінованою є приблизно п’ята частина всієї території.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...