Від початку відкритої війни в Україні побільшало диких тварин, яких раніше утримували в неволі, а потім покинули у зоні бойових дій чи постійних обстрілів. Їх взялися рятувати волонтери з Київщини. З Донеччини вже евакуювали понад 200 таких звірів.
Про це Вільному радіо розповіла керівниця Центру порятунку диких тварин Наталія Попова.
Вже більше ніж рік волонтери отримують повідомлення від військових і небайдужих людей про диких звірів, які опинилися під обстрілами й потребують допомоги. Деякі з них до цього жили у вольєрах на подвір’ї, інші — у приватних звіринцях, ділиться зоозахисниця Наталія Попова.
“Тільки за кордон ми вивезли з Донецької області більше 200 диких тварин. Ми не зоопарк, тому їх не накопичуємо. Ми лікуємо, реабілітуємо, шукаємо місця гарні з великими просторними вольєрами на природному ґрунті, там, де вони можуть задовольняти свої природні потреби. У дику природу вже таких не випустиш. У нас таких центрів в Україні немає, тому вивозимо за кордон”, — пояснює керівниця Центру порятунку диких тварин.
У більшості випадків господарі евакуюються та кидають своїх диких тварин напризволяще — залишають без їжі, води та нікому про них не кажуть, нарікає волонтерка.
“Зараз ми готуємо документи на лева, якого евакуювали з Краматорська. Десь пів року він вже в нас. Жив у вольєрі на території приватного будинку. Коли було дуже “гаряче” в місті, власники повтікали, а лев лишився. Його знайшли зачиненим військові. Ми виїхали туди і разом з військовими його врятували. Вони нам допомагають, прикривають нас, забезпечують безпеку, наскільки це можливо. До нас він приїхав дуже стресованим. Без їжі, без води, невідомо скільки там сидів сам. Звісно, страшненький був, але вже в нормі”, — розповідає Наталія.
Зоозахисниця пояснює: евакуація хижаків — це завжди ризик. Їхній стан погіршує не лише стрес від гучних обстрілів, а й умови, в яких їм доводилося жити.
“Таких тварин дуже страшно анестезувати, тому що вони в такому жахливому стані, такі зневоднені. Дякувати Богу, зі всіх, кого ми вивозили, ніхто не загинув. Хоча такий ризик весь час є”, — стверджує волонтерка.
Раніше ми розповідали історію порятунку вовчиці, яка після одного з обстрілів Бахмута прибилася до українських піхотинців. Тварину евакуювали та вже знайшли їй новий дім в екопарку на Полтавщині.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.