За три тижні до виборів в Донецькій області зафіксували понад півсотні порушень

Діана Шароді
2019-07-01 16:05

image
Фото: Вільне радіо

За три тижні до виборів правоохоронці Донецької області відкрили вже 4 кримінальних провадження за фактом підкупу виборців. Ще по 51 триває перевірка.

 

Такі дані наводить ГУ НП у Донецькій області. 

Станом на 29 червня в області виявили 55 порушень передвиборчого процесу. Більшість звернень стосуються порушення норм агітації — встановлення білбордів, палаток, відсутність установчих даних типографії, замовника тощо.

Більш детально такі порушення обговорювали на брифінгу ГМ “Опора” у понеділок, 1 липня. 

“Також, на жаль, залишається фактором впливу поза законна агітація в формі «благодійності» і ймовірного підкупу виборців. Загалом ми вважаємо, що «виборча благодійність», на жаль, не може бути завершена до етапу перегляду виборчої системи, яка застосовується в Україні, адже мажоритарна складова є корупціонерною”, — відзначає голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська. 

Зокрема в Донецькій області розпочали досудове розслідування через підкуп виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, хуліганство та нанесення легких тілесних ушкоджень.

Правоохоронці нагадують — за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно з Кримінальним кодексом України, за злочини, пов’язані з виборами, встановлено покарання від штрафу до 10 років позбавлення волі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: