Підтримати
Засуджені колаборанти. Фото: проєкт "Хочу к своим"
Засуджені колаборанти, які очікують на обмін до Росії. Фото: проєкт "Хочу к своим"

Не менш як 272 засуджених за колабораціонізм висловили бажання виїхати до Росії в обмін на повернення полонених українців. Таку статистику оприлюднили за три місяці роботи проєкту “Хочу к своим”. 

Про це йдеться у повідомленні проєкту “Хочу к своим”.  

Там кажуть, що за три місяці їхньої роботи 272 засуджених колаборанти виявили бажання виїхати до Росії за умови повернення українців з неволі.

На сайті ініціативи кожен з учасників проєкту має свій профіль, у якому відображається таймер. Він показує час очікування зрадників на виїзд до країни-агресорки.

Зокрема, найменше чекає Костянтин Малахов, який отримав 15 років ув’язнення за державну зраду. Таймер у його профілі показує понад один місяць.

Водночас у “Хочу к своим” називають “абсолютними рекордсменами” в очікуванні на виїзд до окупантів вісьмох чоловіків. Росія не хоче обмінювати їх вже понад 7 місяців: 

  • Гліб Манаков — збирав та передавав загарабникам інформацію про розташування підрозділів ЗСУ у Лисичанську;
  • Ярослав Ушкалов —  збирав та передавав інформацію про розташування підрозділів ЗСУ у Миколаєві;
  •  Володимир Табурно — вів підривну діяльність на користь Росії у Києві;
  • Олександр Селезньов — вступив до незаконного збройного формування так званої “ДНР”;
  • Костянтин Салменков — збирав та передавав окупантам інформацію про переміщення військової техніки ЗСУ у Першотравенську;
  • Володимир Музика — вів підривну діяльність на користь російської армії в Луганській області;
  • Сергій Рябуха — збирав  та передавав інформацію щодо стратегічно важливих об’єктів ЗСУ;
  • Анатолій Ільїн — збирав  та передавав росіянам інформацію про розташування блокпостів, на яких несли службу військовослужбовці ЗСУ.

“Російська влада поінформована про бажання кожного з вищевказаних українських зрадників виїхати до окупантів. Але Москва відмовляється повертати своїх колишніх агентів. 

Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві Росії тільки, як матеріал для пропаганди, яка називає їх “звичайними громадянами”, обмін яких чомусь “не просувається”, — пишуть у проєкті. 

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення російські спецслужби завербували 16-річного бахмутянина Володимира Маркіна. Підліток збирав інформацію, координати, фото та відео, які пересилав своєму контакту. Зрештою правоохоронці заарештували юнака та засудили за колабораціонізм. Маркін намагався потрапити до списку обміну, втім, Росія відмовилася від свого агента, тому найближчі десять років він проведе у тюрмі.


Завантажити ще...