Підтримати
"Заборонений" Стус на Луганщині: Львів подарував книги для бібліотек та шкіл сходу
Фото: Луганська ОДА

У школах та бібліотеках Луганщини з’явилися “скандальні” книги, які за позовом проросійського політика Медведчука заборонив розповсюджувати Дарницький суд — “Справа Василя Стуса”. 600 примірників “забороненої” літератури передали із Львівської області.

Про це повідомляє Луганська облдержадміністрація та Львівська обласна рада.

600 книг історика Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” привезли на Луганщину. Їх по одній віддали у 293 бібліотеки та 297 навчальних закладів області. Цю ідею реалізували волонтери зі Львівщини та місцеві депутати. Купували літературу за кошти Львівської області.

“У нас було бажання, щоб видання з’явилося в усіх бібліотеках і школах Львівщини та Луганщини. Це справа принципу. Історію життя Василя Стуса має знати кожен. Від великого до малого. Тому така ініціатива є вкрай важлива для того, щоб знати правду, щоб вивчати нашу історію і по-справжньому любити Україну”, — заявив під час презентації книги в Сєвєродонецьку голова Львівської облради Олександр Ганущин.

"Заборонений" Стус на Луганщині: Львів подарував книги для бібліотек та шкіл сходу

"Заборонений" Стус на Луганщині: Львів подарував книги для бібліотек та шкіл сходу

(Фото: Луганська ОДА)

Таку акцію підтримав автор книги Вахтанг Кіпіані. Він подякував організаторам і дорікнув політикам Донбасу:

“Одне питання — а що зробили Луганська і Донецька влади, щоб правда про долю Стуса, Тихого, Руденка, Дзюби, Світличних була доступною для мешканців регіону?”.

Про що книга “Справа Василя Стуса” та чому вона заборонена?

“Справа Василя Стуса” — це вміст шеститомної кримінальної справи поета Василя Стуса, який помер в тюрмі. Стус — український поет та політв’язень Радянського союзу. У 1972 році поета арештували за “антирадянську агітацію та пропаганду”. Після 7 років тюрми він повернувся до Києва з проблеми зі здоров’ям. Але згодом його знову заарештували та визнали “особливо небезпечним рецидивістом”. В цій справі адвокатом Стуса призначили чинного лідера партії “Опозиційна платформа — За життя” Віктора Медведчука. Тоді його характеризували як “людину комсомольського агресивного типу”. Стус відмовився від Медведчука в ролі захисту, але через це засідання зробити закритим і проводили без самого обвинуваченого. Тоді ж Медведчук повністю визнав провину свого клієнта без дозволу Стуса, чим і порушив адвокатську етику. Наступне засідання проводили вже з вироку, а Стусу не дали сказати останнє слово. Йому присудили 10 років тюрми та 5 років заслання. Але поет так і не вийшов на волю і помер в тюрмі. 

Книгу, в якій описується весь судовий процес, почали видавати з 2019 року. Але згодом проросійський політик, лідер партії ОПЗЖ та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук спробував через суд заборонити поширення книги. Пояснював, що начебто це впливає на його честь, гідність та ділову репутацію. Все через деякі наведені цитати із книги. Але Дарницький районний суд Києва все ж заборонив поширювати книги “Справа Василя Стуса”. Заборона починає діяти з 18 листопада. Тож автор книги Вахтанг Кіпіані та видавництво Vivat почали випускати книги вже з копією ухвали про заборону цієї книги.

Читайте також:


Завантажити ще...