Не “шістка комуністичної системи”: суд зобов’язав видалити згадки про Медведчука з книги про Василя Стуса 


image
Фото: Вахтанг Кіпіані

Дарницький районний суд міста Києва частково задовольнив позов Віктора Медведчука проти автора книги про Василя Стуса. Зокрема, зобов’язав Вахтанга Кіпіані та видавництво “Віват” прибрати з книги “Справа Василя Стуса” згадки про адвоката поета Віктора Медведчука, який підтримував обвинувачення. А також вилучити тираж книги та компенсувати Медведчуку судові витрати. 

 

Рішення суду 19 жовтня оголосила суддя Марина Заставенко.

“Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, товариству з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Віват” розповсюджувати виданий тираж книги та подальше його тиражування до видалення порушень немайнового права Медведчука Віктора Володимировича.   Заборонити … при поширенні інформації, пов’язаної з книгою “Справа Василя Стуса” у пресі, радіо, на телебаченні, у мережі інтернет та інших ЗМІ, використовувати інформацію, яка надає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа дійової особи твору без його згоди. Стягнути з Кіпіані Вахтанга Теймуразовича та товариства з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Віват” на користь  Медведчука Віктора Володимировича судовий збір у розмірі 768 гривень 40 копійок гривень з кожного”, — йдеться в документі.

В решті позову, а також у задоволенні позовних вимог до приватного підприємства “Юнісофт” суд Медведчуку відмовив. 

За рішенням суду, недостовірними та такими, що порушують особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі, гідності, недоторканності ділової репутації інформацію, визнали такі фрази з  розділів “Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?” та “Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса”:

  • “Проте є фактом, що наданого, підтриманого відділом держбезпеки адвоката звали Віктор Медведчук”;
  • “Медведчук на суді визнав, що всі злочини, нібито вчинені його підзахисним, заслуговують на покарання”;
  • “Він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати”.

Наступні вислови визнали такими, що порушують особисті немайнові права на використання імені Віктора Медведчука:

  • “Розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук”;
  • “Шістка комуністичної системи Медведчук”;
  • ”Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи. Боявся КДБ чи просто був аморальним типом?”.

Однак фраза “син поліцая” до цього переліку не потрапила. 

ОПЗЖ Медведчук
Фото: сайт zagittya.com.ua

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. На це є 30 днів. На свої сторінці у мережі Фейсбук Вахтанг Кіпіані вже повідомив, що буде подавати апеляцію. 

Нагадаємо, кілька місяців політик Віктор Медведчук намагався через суд заборонити поширення книги “Справа Василя Стуса” про судовий процес над поетом. Книгу “Справа Василя Стуса” (688 сторінок) український історик Вахтанг Кіпіані написав на основі 6 томів документів кримінальної справи 1980 року, які зберігаються у галузевому державному архіві СБУ. Завдяки декомунізації з 2015 року всі документи радянського періоду в ньому є відкритими. Документи наведені в книзі у повному обсязі без редагування. Книгу презентували у травні 2019 року, а наприкінці серпня адвокат Василя Стуса у 1980 році та сучасний політик Віктор Медведчук подав позов до суду проти Вахтанга Кіпіані, видавництва “Віват” та друкарні “Юнісофт” (які видали та надрукували цю книгу). Наразі Медведчук є головою політради партії “Опозиційна платформа — За життя”. 

Читайте також:

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: