Обмеження пересування військовозобов’язаних під час воєнного стану скасували. Зробили це щоб зупинити маніпуляції і дискредитацію ЗСУ та військового керівництва. Документ відправили на доопрацювання. В ньому обіцяють врахувати сучасні умови, а нинішнє законодавство по мобілізації військових ресурсів назвали неефективним.
Про це повідомляє Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.
6 липня на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України обговорили резонанс та документ, який його викликав про “Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання”.
“Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України”, — наголошує Валерій Залужний.
Однак, ця тема, за словами Головнокомандувача, призвела до чисельних маніпуляцій, різночитань та незаконних дій, які почалися по перешкоджанню переміщенню військовозобов’язаних громадян. Все це дискредитує ЗСУ та керівництво армії і держави.
Тому документ відправили на доопрацювання, а правила про необхідність отримання дозволу у територіальних центрах скасували.
Тепер працюватимуть над новим документом, який регулюватиме переміщення військовозобов’язаних громадян під час воєнного стану. Головнокомандувач відмітив, що нинішня законодавча база не враховує сучасні реалії та не забезпечує ефективний мобілізаційний ресурс.
Нагадаємо, 3 та 4 липня у ЗМІ з’явилася інформація про заборону чоловікам призовного віку залишати межі свого місця проживання. Механізми для реалізації цієї вимоги 1992 року нібито розробили лише зараз.
Нардепи вже підготували законопроєкт, щоб внести зміни стосовно військовозобов’язаних щодо необхідності отримувати дозвіл у територіальних центрах на переміщення з місця свого проживання. Встигли з’явитися подробиці законопроєкту.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.