Зайцевська ВЦА подаватиме документи на відшкодування за 67 зруйнованих будинків, – голова ВЦА


image
Фото з відкритих джерел

У всеукраїнський бюджет на 2020 рік заклали понад 40 млн грн на компенсацію повної вартості зруйнованого внаслідок бойових дій житла. Частина цих коштів може піти на виплату відшкодувань мешканцям прифронтового Зайцевого.

Про це Вільному радіо повідомив очільник Зайцевської ВЦА Володимир Весьолкін.

Він розповів, що половина житлового фонду селища не підлягає відновленню. Тож людям, які втратили житло через війну, мають повністю відшкодувати його вартість. Але коли конкретно влада виділить гроші, голова ВЦА поки не знає. Однак запевнив: постанова щодо компенсацій уже майже готова.

“Було дуже багато консультацій, обговорювань стосовно цього. І я бачу, що вони всі гарні, по суті. Те, що треба було, все проговорено, прописано”, – каже Весьолкін.

Після ухвалення остаточної редакції постанови до селища має прийти комісія, яка буде описувати пошкоджені війною помешкання. На розгляд комісії в Зайцевому готові подати документи на 67 будинків.

Мешканцям прифронтового Зайцевого на Донеччині можуть відшкодувати вартість зруйнованого війною житла
На фото: вулиця у Зайцевому

 

Та у будинках, які ще можна врятувати, триває ремонт. Так, голова військово-цивільної адміністрації повідомив, що на початок лютого майже на всіх будинках у Майорську перекрили дах. Осель з неперекритими дахами, в яких мешкають люди, в населеному пункті залишилось чотири.

Весьолкін додав, що навесні рештою будинків будуть займатися рятувальники з ДСНС.

Крім того, до Жованки пообіцяли приїхати представники Норвезької ради у справах біженців. Вони також допомагатимуть відновити зруйноване житло.

“Деякі будинки вони повністю можуть зробити, на деяких – поставити нові пластикові вікна. Вони самі обирають помешкання, ми їх навіть не супроводжуємо”, – говорить Володимир Весьолкін.

Однак через тривалий процес підготовки старт ремонтних робіт може затягнутись.

Нагадаємо, цьогоріч МінТОТ запускає програму компенсації за зруйноване житло внаслідок бойових дій в Донецькій та Луганській областях. Мешканцям Донбасу виплачуватимуть вартість розбитого помешкання. Претендувати на компенсацію можуть тільки мешканці з підконтрольної українському уряду території. Зокрема йдеться про компенсацію повної вартості житла, яке пошкодили під час бойових дій, та яке визнають не придатним для проживання.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: