Деякі населені пункти Донеччини підписали угоди про партнерство з містами з інших країн. Співпраця в різних сферах і підтримка мешканців — головні пункти відносин між ними. Ми дізнались, як “побратими” допомагають українським містам на сході пережити війну.
Зараз 11 громад Донецької області мають міст-побратимів з інших країн. Такі дані Вільному радіо надав департамент інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької ОВА.
Раніше співпраця міст-побратимів полягала в обміні досвідом між країнами в різних сферах, зокрема економіці, освіті та культурі. Через війну в Україні зараз основна увага зосереджена на допомозі закордонного міста жителям українських громад.
Наприклад, американський Істон спрямував програму партнерства зі Святогірськом, який пережив окупацію росіян, саме на підтримку жителів, які постраждали від російської агресії. У березні цього року американці відкрили збір коштів на потреби міста. Але надалі планують надавати святогірцям культурні та освітні можливості.
Краматорцям і місцевим громадам, які постраждали від російського вторгнення, допомагає американське місто Стемфорд. Угоду про партнерство підписали минулого місяця.
“Ми сподіваємося, що ці відносини стануть початком символічної дружби між нашими двома громадами та країнами. Ми пишаємося тим, що солідарні з мешканцями Краматорська та України, виступаємо за свободу та демократію, що протистоїть вторгненню Росії, а також підтримуємо українсько-американську громаду Стемфорда”, — зазначила керівниця Стемфорда Каролін Сіммонс.
Лиманська громада має трьох “побратимів”: з Литовської та Естонської Республік, а також зі США.
Мешканці американського міста Вестпорт теж збирають гроші для українців. Співпрацю почали ще в грудні, а лише за три тижні партнерства для лиманців пожертвували 250 тисяч доларів.
Бахмутська ж громада підписала договір про співпрацю з латвійським містом Салдус. Співробітництво триває вже більше трьох років, а з початком відкритої війни воно тільки посилилось.
“Бахмутська міська рада відчуває постійну підтримку від представників крайового самоврядування Салдуського краю, проведено ряд телефонних розмов та онлайн-зустрічей. Вдячні місту-побратиму за щиру підтримку бахмутян та народу України”, — ділиться начальниця пресслужби Бахмутської міськради Наталя Кисиличина.
У деяких міст Донеччини місто-побратим з’явилось лише цьогоріч. Наприклад, керівництво Авдіївки нещодавно підписали угоду з грузинським місто Руставі. Однак, як розповідає Вільному радіо очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш, співпрацю ще не розпочали.
Нагадаємо, підтримку прифронтовим громадам Донеччини надають різноманітні благодійники. Днями передали більше 50-ти генераторів. Частину з них хочуть розмістити у “пунктах незламності”, а інші — відкласти до наступної зими чи, за потреби, направляти у звільнені міста й села.