Підтримати
Державні послуги. Фото: Вільне радіо
Державні послуги. Ілюстративне фото: Вільне радіо

У Мінсоцполітики розробили проєкт закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери. Цією ініціативою хочуть оптимізувати та пришвидшити процедуру отримання соціальних послуг для українців. За словами законотворців, Єдина система є більш надійною у порівнянні з десятками різних реєстрів та унеможливлює витік інформації, оскільки вона зберігатиметься у хмарному сховищі.

 

 

Про це розповіли в Мінсоцполітики. 

Там зазнають, що система охоплює десятки реєстрів та баз даних соціальної сфери. Також вона передбачає інформаційні обміни з іншими держреєстрами, а тому дані підтягуватимуться автоматично. 

Таким чином українці та українки, які потребують соціальної підтримки, зможуть звернутися за нею в будь-якій точці України онлайн або особисто. Для цього не потрібно збирати різні довідки для установ, а запити опрацьовуватимуть швидше.

“Системи, якими користується соціальна сфера у своїй роботі, тягнуть за собою паперові та неефективні громіздкі процеси. Вони змушують людей збирати багато інформації про себе, щоб звернутись в ту чи іншу інституцію соціальної сфери. Крім того, розрізнені реєстри не дають нам можливості централізовано відстежувати усі процеси від звернення людини до прийняття рішення про соціальну підтримку”, — розповідають у Мінсоцполітики. 

Там додають, що старі системи створювали ризики для конфіденційності та безпеки даних, оскільки фахівці користувалися застарілими ресурсами. Наприклад, були випадки, коли окупанти на тимчасово окупованих територіях отримували доступ до персональних даних  українців.

Водночас, кажуть в Мінсоцполітики, ЄІССС унеможливлюватиме витік інформації, оскільки дані зберігатимуть централізовано та у хмарному сховищі. Система дозволить керувати доступами до них та, за потреби, обмежувати.

“Крім того, режим “без паперів” дозволить уникнути корупційних ризиків та зловживань на місцях. Наприклад, недоліки старої системи дозволили чиновниці в одній з областей видавати фіктивні довідки про народження дітей задля отримання виплат. Ця корупційна схема завдала державі збитку на мільйон гривень”, — розповідають посадовці. 

Проєкт закону розробили із залученням міжнародної експертизи. Посадовці погодили документ з іншими міністерствами та скерували ініціативу на розгляд та подання до Верховної Ради. 

Наразі Єдиною інформаційною системою користуються близько 15 тисяч працівників соціальної сфери в усіх областях України. Зокрема, завдяки системі змогли реалізувати виплати ВПО та звернення за соціальними допомогами на державному порталі “Дія”. Крім того, вперше оцифрували Реєстр надавачів соціальних послуг, який тепер доступний у вигляді дашборду карти України. 

Втім, як зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, без закону ця ініціатива не зможе працювати ефективно. 

Нагадаємо, народні депутати в другому читанні ухвалили законопроєкт, який має на меті реформувати дошкільну освіту в Україні. Як зазначають посадовці, ініціатива спрямована на покращення навчання наймолодших з урахуванням їх індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей.


Завантажити ще...