Підтримати
Замість ЗОШ – гімназії та ліцеї: в Україні будуть реорганізовувати школи. Про які зміни відомо у Бахмуті
Фото з відкритих джерел

За 4 роки в Україні вже не буде всім звичних загальноосвітніх шкіл. Першачків віддаватимуть у початкову школу, а учні середньої та старшої ланки ходитимуть до гімназій та ліцеїв. У Бахмуті вже почали розробляти “чорновий” план переформатування шкіл. Наприклад, на базі НВК №11 планують створити ліцей. В такому випадку там будуть вчити лише старшокласників.

 

Про це журналістам Вільного радіо розповіла начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Наталя Дроздова.

Вона пояснює: реорганізація шкіл – це вимога закону про середню освіту. Він визначає 3 типи закладів середньої освіти, серед яких вже не буде місця ЗОШ.

“Будуть лише початкова школа, гімназія і ліцей. Є ще змішаний тип – початкова школа-гімназія. Інших типів в природі не може існувати. Якщо в нас буде загальноосвітня школа, то вона просто не зможе фінансуватися, тому що такий тип навчального закладу скасовується законом”, – каже начальниця міського управління освіти.

Майбутні зміни обговорювали з директорами бахмутських шкіл. В них питали якими вони бачать свої освітні заклади. Більшість шкіл пропонують перетворити на гімназії змішаного типу, де навчатимуть і першачків, і дітей середньої ланки. Ліцеїв буде не так багато.

“Ми розглядали можливість переформатувати в ліцей НВК№11, оскільки там вже працює багатопрофільність, що є специфікою ліцею. Там ще є умова: ліцей повинен нараховувати не менш ніж 300 учнів 10-11 класів”, – говорить Наталя Дроздова.

Нововведення стосуватимуться також опорних шкіл. Так, у цих закладах будуть навчати лише учнів 1-9 класів.

“У нас залишається ще багато питань як правильно це зробити, щоб залишити дітей та вчителів, які школи робити опорними, які – ліцеями. Питань стільки, що голова йде обертом. Одна проблема чіпляє за собою іншу”, – зізнається посадовиця.

Зміни наберуть сили у 2024 році. Наразі в управлінні є лише “чернетка” плану переформатування шкіл, яку розробили після перемовин з директорами. Готового плану поки немає – перш ніж затверджувати, його необхідно ретельно прораховувати й вивіряти.

Читайте також:


Завантажити ще...