Підтримати
Інститут іноземних мов в Горлівці. Фото: Aleksis

“Ректорку” закладу вищої освіти з окупованої Горлівки засудили заочно до 2 років і трьох місяців в’язниці. Її визнали винною у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України) за впровадження російських стандартів освіти.

Про це Вільне Радіо дізналося із вироку Слов’янського міськрайонного суду.

Слідство встановило, що після окупації Горлівки фігурантка свідомо пішла на співпрацю з незаконною владою. Вона очолила так званий “Державний навчальний заклад вищої професійної освіти”, який згодом перейменували у “Донецький державний педагогічний університет”.

За даними відкритих джерел, цю “посаду” зараз обіймає Світлана Кочетова. Вона працювала у виші до окупації, а після вирішила не релоковуватися на підконтрольну Україні територію. Натомість продовжила працювати в тому ж приміщенні, де створили новий псевдоінститут.

Зазначимо, до окупації міста за тією ж адресою розташовувався Горлівський інститут іноземних мов. Коли бойовики захопили місто, державний освітній заклад переїхав у Бахмут, а після повномасштабного вторгнення евакуювався вдруге — цього разу до Дніпра. Виш, який нині працює у Горлівці, не має стосунку до релокованого закладу освіти й діє незаконно.

У серпні 2023-го фігурантка затвердила навчальні плани та програми, розроблені за стандартами країни-окупанта. Саме це і стало ключовими доказами її провини.

Серед інших доказів, які дослідив суд, були публічні виступи освітянки в медіа, де вона розповідала про перехід на російські освітні стандарти, а також документи з офіційного сайту освітнього закладу, що підтверджували акредитацію в Росії. 

В суді свідчили й колишні колеги фігурантки, які також підтвердили її добровільну співпрацю з окупантами.

Самої ж обвинуваченої на суді не було — слухання проходили без неї, адже вона, за даними слідства, переховується на тимчасово окупованій території. Інтереси “ректорки” представляв державний захисник.

Розглянувши всі докази і свідчення, суд виніс вирок 2 роки та 3 місяці позбавлення волі за колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України). Після звільнення жінка ще 10 років не зможе обіймати керівні посади в освітній сфері та органах влади України.

Це рішення обвинувачена може оскаржити в апеляційному порядку до 10 травня.

Раніше Вільне радіо писало про тиски на учнів, які влада чинить на тимчасово окупованих територіях


Завантажити ще...