Зображення до посту Зараз працівники мають право звільнитися з власної ініціативи та без нотаріально завіреної заяви (роз’яснення)
Фото: З відкритих джерел

Згідно зі змінами у законодавстві, людина має 2 шляхи звільнення без бюрократичної тяганини, якщо підприємство знаходиться у зоні бойових дій.

Це роз’яснила юристка благодійного фонду “Право на захист” Євгенія Холодна у прямому ефірі Вільного радіо в програмі “Сідай, розкажу”.

За її словами, на території, де існує загроза здоров’ю або життю працівника, останній має право звільнитися без попередження роботодавця — за законом у мирний час він мав би це зробити за 14 днів. 

Більш того, він буде вважатися звільненим саме з тієї дати, на яку написав заяву”, — каже юристка.

Євгенія Холодна додає, аби пройти таку процедуру, людина повинна написати заяву про звільнення власноруч, та направити її поштою, бажано рекомендованим листом, до роботодавця. У такому випадку датою розірвання трудових відносин буде дата відправлення листа. Після цього людина вже може звернутися до центру зайнятості.

Втім юрист каже, що є і простіший шлях. 

“Якщо людина вже визначилася з тим, що хоче отримувати допомогу по безробіттю, вона може одразу звернутися до центру зайнятості, і написати там заяву до роботодавця про звільнення”, — розповідає Холодна.

У такому випадку центр зайнятості самостійно буде повідомляти роботодавця про розірвання трудових відносин.

Повну розмову з юристкою благодійного фонду “Право на захист” Євгенією Холодною можна подивитися в ефірі Вільного радіо у програмі ”Сідай, розкажу”.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...