Підтримати
Як людям з інвалідністю внаслідок війни з Мирненської громади отримати матеріальну допомогу: інструкція
Гроші. Ілюстративне фото: Вільне Радіо

Підтримайте Вільне Радіо

Обмеження премій, зменшення надбавок та інші “відпускні”. Такі зміни торкнуться зарплат посадовців. Президент України підписав закон, що регулює оплату праці держслужбовців. Розповідаємо детальніше, що зміниться.

Президент України після кількох місяців відкладання підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад”.

Як розповіла в коментарі Вільному Радіо голова Комітету з організації державної влади Олена Шуляк, тепер зарплата посадовцю нараховуватиметься незалежно від кількості людей в громаді, окупації чи зони боїв. Оцінюватимуть те, наскільки якісно і результативно він працює.

“Це про грейди (розподіл посад залежно від цінності для компанії — ред.), про кваліфікації посад, про розмір максимальної премії, про рівні правила для всіх службовців”, — сказала Олена Шуляк. 

Нові премії і надбавки: що зміниться в зарплаті держслужбовців у 2025 році

На суму зарплати держслужбовця впливатиме його навантаження, зарплата на аналогічній посаді в приватному секторі, а ще Каталог типових посад, де вони розподілені по групах залежно від обов’язків. 

У законі зарплату посадовців розділили на дві частини: 

  • стала – посадовий оклад, надбавки за вислугу років, за ранг держслужбовця, грошова допомога до відпустки. Ці гроші посадовець отримуватиме гарантовано.
  • варіативна – премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності та місячні, квартальні премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою. Ця частина зарплати залежить від особистого внеску посадовця в загальний результат роботи державного органу. Це винагорода за ініціативну роботу, своєчасне і якісне виконання завдань, виконання додаткового обсягу завдань, результати щорічного оцінювання.

За щорічним оцінюванням держслужбовцям призначатимуть премії. Змінами до закону ввели обмеження розміру місячних і квартальних премій (раніше був зафіксований лише загальний розмір премій не більше 30% від окладу на рік). Наприклад, місячна премія державного службовця має бути не більша 30% окладу, а квартальна —  не більше 90%. Також прибрали премії “за належне виконання умов контракту про проходження державної служби”. А преміюватимуть посадовців лише за особистий внесок в роботу державного органу.

Крім того, для держслужбовців зменшили надбавку за вислугу років. Тепер вона становитиме 2% від  окладу за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу (було 3% за кожен рік, але не більше 50% окладу).

Яка зарплата у виконуючих обов’язки у держадміністраціях та скільки платитимуть за відпустку

Також, законотворці встановили розмір компенсації за додаткове навантаження, якщо держслужбовець виконує обов’язки за вакантною посадою. Ця доплата становитиме  50 відсотків посадового окладу, визначеного за такою посадою з урахуванням фактично відпрацьованого часу (раніше суму встановлював керівник державної служби за поданням безпосереднього керівника державним службовцям, між якими здійснено розподіл обов’язків за вакантною посадою, пропорційно додатковому навантаженню).

Також змінилась оплата відпусток. Якщо раніше виплачували середньомісячну зарплату, тепер допомога до відпустки — це оклад плюс надбавки за вислугу років та ранг.

Нагадаємо, Вільне Радіо розповідало, скільки заробляють керівники адміністрацій Донеччини у 2025, і хто “найдорожчий”.


Завантажити ще...