Йтися може про Олександра Хейла. За версією слідства, серед спільників затриманого є керівник однієї з шахт у Покровському районі.
Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
СБУ та НАБУ у Києві затримали заступника міністра енергетики України. Слідчі стверджують, що спіймали посадовця у процесі отримання хабаря в 500 тис. доларів США готівкою.
За даними слідства, за ці гроші посадовець пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну передати у користування коштовне обладнання із шахт прифронтового Покровського району, що на Донеччині.
Йдеться про гірничовидобувне устаткування вартістю в 150 млн грн, яке належить одній з державних вугільних компаній у Покровському районі. Затриманий посадовець зобов’язаний зберігати цю техніку, однак без хабаря відмовлявся дозволити її вивозити з небезпечної зони ще з весни цього року, йдеться в повідомленні СБУ.
Там додали, що заступник міністра енергетики, якого затримали, мав трьох спільників: приватного енерготрейдера, очільника енергетичної компанії з Миколаївської області та керівника видобувного підприємства з Донеччини, де і знаходиться обладнання, про яке йдеться.
Затриманий нібито просив хабар у 500 тисяч доларів США. Його поділили на 5 рівних частин по 100 тис. та почали передавати готівкою через спільників заступника міністра. Після отримання третьої частини міністра та трьох його спільників затримали співробітники СБУ.
Всім оголосили про підозру в прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 4 ст. 368 ККУ). Максимальне покарання — 12 років тюрми з конфіскацією майна. Слідство намагається домогтися запобіжного заходу для всіх чотирьох фігурантів справи.
Ймовірно, затриманим заступником міністра енергетики є Олександр Хейло. На це вказують такі фактори:
Нагадаємо, на шахті “Новодонецькій” у Добропіллі планують витратити майже мільйон гривень на ремонт підіймальної машини. Наразі підприємство шукає підрядника, який зможе за 832 тисячі гривень до кінця року відремонтувати це обладнання.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.