В грудні 2019 року ДБР затримала високопосадовців СБУ через ймовірну схему “відкатів” на тендерах ДП “Артемсіль”. На останньому березневому засіданні адвокат силовиків заявив, що правоохоронці начебто безпідставно звинувачують його клієнтів.
Про це журналісти Вільного радіо дізнались з Єдиного державного реєстру судових рішень.
25 грудня 2019 року пресслужба ДБР відзвітувала, що вони викрили корупційну схему на ДП “Артемсіль”. За даними слідчих один з високопосадовців підприємства вимагав гроші в одного з бахмутських бізнесменів, який виграв в них тендер.
Тоді з судових документів журналісти Вільного радіо з’ясували, що нібито гроші вимагали в кабінеті першого заступника директора ДП “Артемсіль”. Ім’я та посаду самого посадовця, який вимагав гроші не називали. Але на той період кабінет займав Сергій Кубар.
Посадовець, який вимагав гроші у підрядника, попросив про допомогу заступника начальника управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях, а також заступника начальника відділу національної державності Управління СБУ в Запорізькій області.
Ці силовики взялись за цю справу, але контролювати передачу коштів захотіли особисто. Першу частину грошей у розмірі 203 тис грн передали працівнику СБУ в Запоріжжі.
Іншу частину грошей, 540 тис грн передавали вже в Бахмуті. Тоді ж підозрюваних і затримали. А через 2 дні після цього працівників СБУ відсторонили від роботи.
На початку березня цього року, після понад півроку перерви в справі, Артемівський міськрайонний суд розглянув клопотання адвоката одного з силовиків: він просив надати доступ до документів та матеріалів справи для вивчення. В клопотанні вказав, що коли підприємець звертався до правоохоронців, він вказав, що гроші в нього вимагав перший заступник директор ДП “Артемсіль” (тоді це був Сергій Кубар), а про силовиків СБУ він начебто не говорив. А один зі свідків вказав, що про “відкат” підприємцю говорив ще один працівник ДП “Артемсіль” — начальник управління безпеки.
“Тобто на момент подання заяви, яка і стала підставою для реєстрації вказаного кримінального провадження у ЄРДР, а також на момент проведення першочергових слідчих дій, слідчий не мав і не міг мати у розпорядженні інформацію про причетність до вчинення цього кримінального провадження працівників правоохоронних органів. Факт реєстрації кримінального провадження відносно підзахисного та його колеги на підставі заяви та свідчень особи, які не вказують про вчинення ними такого правопорушення, може свідчити про фальсифікацію”, — йдеться в судовому документі.
Але інформацію про те, за яких обставин силовики СБУ були із сотнями тисяч гривень при затриманні оперативниками ДБР в цьому клопотанні адвокат не зазначив.
Та суд все ж ухвалив рішення надати адвокату одного із силовиків доступ до інформації про основні відомості, прикріплені файли та рух провадження кримінальної справи.
Детальніше про те, що закидають слідчі Державного бюро розслідувань підозрюваним по цій справі читайте в матеріалі: По поличках. Що відомо про схему СБУ та “Артемсолі” за версією слідчих.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.