Зображення до посту Згадають тих, хто рятував, ризикуючи життям. В Україні з’явився ще один день пам’яті
Фото: з відкритих джерел

2 лютого депутати Верховної ради підтримали проєкт “Постанови про вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни”. Раніше в календарі пам’ятних дат був тільки день пам’яті жертв Голокосту. 


Цей день відзначатимуть 14 травня. Цю дату
підтримали 344 народних обранці, 28 не голосували. 

Проєкт подали 10 грудня 2020 року. 

“У 1939–1944 роках, під час нацистської окупації території України, відбулося масове знищення євреїв, що входить у трагедію Голокосту. Українські події окремі історики називають «Голокостом від куль». В Україні допомога євреям була набагато складнішою й небезпечнішою у порівнянні з іншими місцями окупованої Європи. На території України усі мешканці, які надавали будь-яку допомогу євреям, наражалися на смертельний ризик. Нацисти карали не тільки ту людину, що надавала допомогу, але й усю її родину. Незважаючи на тисячі жертв, масові екзекуції та в’язниці, євреям надавалася допомога. […] На знак поваги до українських громадян, що рятували євреїв від знищення нацистами, до їх співчуття та солідарності, пропонується ініціатива про встановлення Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни”, — йдеться у пояснювальній записці. 

Автори проєкту постанови рекомендують Міністерству культури та інформаційної політики “забезпечити створення Українським інститутом національної пам’яті із залученням інститутів Національної академії наук України списку осіб, які, ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Другої світової війни”. 

Міністерству освіти і науки України рекомендовано включати теми, присвячені Дню пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, до переліку тем конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт у закладах вищої освіти.

Нагадаємо, 27 січня — День пам’яті жертв Голокосту. Історію загиблої в той час родини з Бахмута, яку описав Марк Гольдберг у своїй книзі “Зі спогадів про…”, читайте у нашому матеріалі. 

Читайте також:


Завантажити ще...