Житло від держави. Програми та можливості для мешканців Донеччини


image
Фото з відкритих джерел

В Україні досить багато тих, хто потребує покращення житлових умов. Є кілька категорій тих, хто має право на безкоштовне житло. Для інших – держава має кілька програм, які компенсують частину вартості квартири/будинку або ж полегшують їх придбання. Про те, як скористатися програмами та що для цього потрібно, читайте далі.

 

В Україні є кілька категорій людей, хто має право на безкоштовне житло від держави. Серед них: сироти або діти, які залишилися без батьківського піклування, мешканці аварійних будинків та важкі хворі, які повинні жити окремо від інших членів родини.

Крім того, службові квартири отримують військовослужбовці ЗСУ, працівники СБУ, прокуратури, Держприкордонслужби, МВС, судді. Про їх подальшу приватизацію через схеми є великі розслідування всеукраїнських ЗМІ.

Однак, відповідно до закону – це житло надається тимчасово, в разі необхідності проживати в певному місті, на час проходження служби.

На постійній основі житлом забезпечують деяких бюджетних працівників, в разі критичної потреби. Наприклад, наданням квартири чи будинку місцева влада заохочує працювати в місті медиків. Фінансують купівлю з бюджету громади.

Доступне житло для жителів Донеччини
Фото: з відкритих джерел

Читайте також: у Бахмуті з 2013 року для лікарів виділили три квартири.

Для тих же, хто в перераховані вище категорії не потрапляє, є кілька державних програм для спрощення купівлі житла.  

Доступне житло

Найпопулярнішою програмою від Уряду є “Доступне житло”. Програма стартувала ще у 2017 році.  Вона передбачає державну підтримку, а саме:

  • сплата 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла;
  • 50 відсотків вартості будівництва (придбання доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для учасників АТО-ВПО).

Однак, якщо середньомісячний грошовий дохід + дохід членів вашої сім’ї на 1 особу більше 3-кратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, то ця програма не для вас. У Донецькій області середня зарплатня, станом на січень 2019 року, складає 10045 грн.

Анкету можна заповнити за посиланням.

Зазначимо, черга у Донецькій області на відшкодування частини вартості житла зараз майже 200 людей. Шість з них чекають з 2017 року.

Кредит зі статутного капіталу

Це довгостроковий пільговий кредит для молоді. Надають його для будівництва (реконструкції) та придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам за рахунок власних коштів  «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву».

Право на отримання кредиту мають:

  • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно
  • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину)
  • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно

За умови, що:

  • одинокий молодий громадянин, кожен з членів молодої сім’ї (чоловік та дружина), перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;  
  • в одинокого молодого громадянина, кожного члена молодої сім’ї (чоловіка та дружини) відсутнє у власності житло;
  • одинокий молодий громадянин,  кожен з членів молодої сім’ї (чоловік та дружина) володіє на праві власності житловою площею, що не перевищує 13,65 квадратного метра,
  • одинокий молодий громадянин, молода сім’я (чоловік та дружина), які мають нерухомість на тимчасово окупованій території та на лінії розмежування, але не мають нерухомості на підконтрольній Уряду території.

Термін повернення кредиту – до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

Також для участі у обох програмах потрібно зібрати усі необхідні документи. Для усіх категорій – вони різні. Перелік всіх документів можна подивитися на сайті Держмолодьжитло у розділі Документи.

Зараз у Донецькій області у черзі на надання кредиту зареєстровані 10 людей. Усі вони подали документи в цьому році.

Доступне житло для жителів Донеччини
Фото: з відкритих джерел

Раніше також діяли державні програми здешевлення іпотеки, часткова компенсація, пільгове молодіжне кредитування. Наразі зареєструватися  в них вже не можна, бо їх не фінансують. Однак, черга вже зареєстрованих українців дійсна.

Доступне житло для мешканців Донеччини
Фото: Річний огляд діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” у 2018 році

Додамо, що деякі переселенці не чекають у чергах, а збираються будувати житло практично своїми руками. Так, жінка з з Горлівки запропонувала міському голові побудувати багатоквартирний будинок для переселенців в Бахмуті. Вона може забезпечити безкоштовних робочих, але потрібна допомога з матеріалами для будівництва та сам будівельний майданчик. 18 березня відбулася зустріч переселенки з представниками Бахмутської міської ради. Вони обговорили можливість побудувати нове житло для 25 сімей, які переїхали з окупованої території. Міська рада запропонувала кілька будівель, на базі яких і можна побудувати нові квартири.

Зазначимо, що згідно зі статтею 121 Земельного Кодексу України, з досягненням 18-ти років кожен громадянин України може безкоштовно отримати п’ять ділянок землі. В цілому можна безкоштовно приватизувати 2,28 га. Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в селі можна отримати до 0,25 га землі, в селищах – до 0,15 га землі, у містах – до 0,10 га землі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: